NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst

Keep this SDS organized and up to date

Add this SDS to your NextSDS library and keep all its safety information in one place.

Add to my SDS library for free
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Medisch hulpmiddel; raadpleeg de gebruiksaanwijzing

Uses advised against

Abformmateriaal

Manufacturers & Suppliers

3M Nederland BV logo

3M Nederland BV

national supplier

Molengraaffsingel 29, 2629 JD | Postbus 1002, 2600 BA Delft

+31(0)15 7822287

http://www.3M.nl

Emergency Contacts

afdeling Toxicologie en Milieuzaken

+31(0)15 7822287

buiten kantooruren

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

088 755 8000

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Acute Tox. Cat. 4 H302
Skin Sens. Cat. 1 H317
Repr. Cat. 2 H361f
STOT RE Cat. 1 H372
Aquatic Chronic Cat. 3 H412

GHS Pictograms

GHS07 - Health hazard

GHS07

GHS08 - Serious health hazard

GHS08

Hazard Statements

H302 Schadelijk bij inslikken.
H317 Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
H361f Kan mogelijks de vruchtbaarheid schaden
H372 Veroorzaakt schade aan organen bij langdurige of herhaalde blootstelling: bloed of bloedvormende organen.
H373 Kan schade aan organen veroorzaken bij langdurige of herhaalde blootstelling: ademhalingssysteem | sensorische organen.
H412 Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

Precautionary Statements

P280 Beschermende handschoenen dragen.
P333 + P313 Bij huidirritatie of uitslag: een arts raadplegen.

Still copying SDS data manually?Free

You don't have to. NextSDS reads this SDS and adds the information to your library automatically.

Let NextSDS do it for me
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Citroenzuurester EC: 201-067-0 77-90-7 20 - 40% Yes
Sulfoniumzout EC: 276-380-9 72140-65-9 20 - 40% Yes
Silaan behandeld siliciumdioxide EC: 272-697-1 68909-20-6 10 - 30% Yes
Diatomeeënaarde (respirabele cristobalietfractie 1- <10%) EC: 272-489-0 68855-54-9 1 - 20% Yes
Polyglycol 9003-11-6 1 - 10% No
Aromatisch koolwaterstof EC: 258-649-2 53585-53-8 0.1% Yes
Lauryl Mercaptan EC: 203-984-1 112-55-0 0.1% Yes

Gelieve rubriek 16 te raadplegen voor de volledige tekst van de H-zinnen die in deze rubriek genoemd worden. Voor informatie over de grenswaarden voor beroepsmatige blootstelling of PBT- of zPzB-status, zie rubriek 8 en 12 van dit VIB.

04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Breng de persoon in frisse lucht. Bij onwel voelen een arts raadplegen

Skin contact

Onmiddellijk wassen met zeep en water. Verwijder gecontamineerde kleren en was ze alvorens terug te gebruiken. Raadpleeg een arts wanneer de symptomen zich ontwikkelen.

Eye contact

Eerste hulp wordt niet nodig geacht. Zoek medische hulp indien verschijnselen/symptomen aanhouden.

Ingestion

Spoel de mond. Bij onwel voelen een arts raadplegen

Immediate Medical Attention

Bij onwel voelen een arts raadplegen. Raadpleeg een arts wanneer de symptomen zich ontwikkelen. Zoek medische hulp indien verschijnselen/symptomen aanhouden.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Blussen met een brandbestrijdingsmiddel dat geschikt is voor normaal brandbaar materiaal zoals water of schuim.

Specific hazards

Geen aanwezig in dit product.

Firefighter Protection

Draag volledig beschermende kledij, inclusief helm en autonoom, overdruk- of drukbeademingsapparaat, bunkerjas en broek, beschermingsbanden rond de armen, middel en benen, gezichtsmasker, en bescherming tegen blootgestelde plaatsen op het hoofd.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Evacueren. De ruimte beluchten.

Large spill

Bij grote lekken of lekken in een besloten ruimte, zorgen voor mechanische ventilatie zodat de dampen kunnen disperseren of ontsnappen.

Environmental

Voorkom lozing in het milieu.

Cleanup methods

Het gemorste materiaal verzamelen. De resten verwijderen.

—

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Storage

Raadpleeg de gebruiksaanwijzing voor meer informatie.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Gebruiken in goed geventileerde ruimten.

Hands

Zie sectie 7.1 voor meer informatie over bescherming van de huid.

Eyes

Veiligheidsbril met zijkappen. Gebruik oogbescherming die voldoet aan EN 166

Respiratory

Geen vereist.

Skin/Body

Zie sectie 7.1 voor meer informatie over bescherming van de huid.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
Vast
Physical State Data
solid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
---
Colour
Donkerrood
Colour Intensity
---
Form
Pasta
Odor
Licht scherp
Odor Threshold
---
Ph
stof/mengsel is niet oplosbaar (in water)
Melting Point
Niet van toepassing
Boiling Point
Niet van toepassing
Flash Point
Vlampunt > 93°C
Freezing Point
Niet van toepassing
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
Niet van toepassing
Vapor Pressure
---
Vapor Density
---
Relative Density
1,1 - 1,4
Bulk Density
---
Density
1,1 - 1,4 g/cm3
Flammability
Niet ingedeeld
Upper Explosive Limit
Niet van toepassing
Lower Explosive Limit
Niet van toepassing
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Decomposition Temperature
---
Solubility
---
Partition Coefficient
---
Solubility In Water
Verwaarloosbaar
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
---
Voc Content
Geen gegevens beschikbaar
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
---
Kinematic Viscosity
Geen gegevens beschikbaar
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Stabiel.

Reactivity

Dit materiaal kan reageren met bepaalde stoffen onder sommige omstandigheden - zie ook de andere titels in deze rubriek.

Hazardous reactions

Gevaarlijke polymerisatie komt niet voor.

Avoid

Warmte

Incompatible

Sterke zuren, Sterke basen, Sterk oxiderende stoffen

Decomposition

Geen materialen bekend. Zie rubriek 5.2 voor gevaarlijke ontbindingsproducten bij verbranding

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

Treatment

Inhoud/verpakking verwijderen in overeenstemming met lokale/regionale/nationale en internationale wetgeving.

Disposal

Raadpleeg de gebruiksaanwijzing voor meer informatie.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

Neem contact op met de fabrikant voor meer informatie

Chemical Safety Assessment Not performed
?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for 3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst?

The signal word is danger.

What is the physical form of 3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst?

3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst is a vast with donkerrood color. It has licht scherp odor.

What is 3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst used for?

Medisch hulpmiddel; raadpleeg de gebruiksaanwijzing

What are the hazard statements for 3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst?

This substance has 6 hazard statements:

  • H302: Schadelijk bij inslikken.
  • H317: Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
  • H361f: Kan mogelijks de vruchtbaarheid schaden
  • H372: Veroorzaakt schade aan organen bij langdurige of herhaalde blootstelling: bloed of bloedvormende organen.
  • H373: Kan schade aan organen veroorzaken bij langdurige of herhaalde blootstelling: ademhalingssysteem | sensorische organen.
  • H412: Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

What is the melting point of 3M™ Permadyne™ Light Body Consistency Catalyst?

The melting point is Niet van toepassing and the boiling point is Niet van toepassing.