Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- KARATE ZEON
- Product Code
- A12690B
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Insecticide
Uses advised against
beroepsmatig gebruik
Manufacturers & Suppliers
Syngenta Crop Protection B.V.
manufacturer
Jacob Obrechtlaan 7a, 4611 AP Bergen op Zoom, Nederland
+31 (0)164 225500
Emergency Contacts
Emergency Contact
+32 3 575 55 55
bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen per week
Nederlands Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)
+31 (0)88 755 80 00
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS07
GHS09
Hazard Statements
Precautionary Statements
Still copying SDS data manually?Free
You don't have to. NextSDS reads this SDS and adds the information to your library automatically.
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| lambda-cyhalothrin (ISO) EC: 415-130-7 | 91465-08-6 | 2.5 - 10% | Yes |
| hydrocarbons, C10-C13, aromatics, <1% naphthalene | --- | 2.5 - 10% | Yes |
| 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on EC: 220-120-9 | 2634-33-5 | 0.05 - 0.1% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Slachtoffer in de frisse lucht brengen. Bij onregelmatige ademhaling of ademstilstand kunstmatige beademing toepassen. Slachtoffer warm en rustig houden. Onmiddellijk een arts of gifinformatiecentrum waarschuwen.
Verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Onmiddellijk afwassen met veel water. Als de huidirritatie voortduurt, een arts raadplegen. Verontreinigde kleding wassen voor hergebruik.
Symptoms: Paresthesia effecten (jeuk, tinteling, branderigheid en gevoelloosheid) veroorzaakt door blootstelling aan de huid zijn van voorbijgaande aard en kunnen 24 duren.
Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende tenminste 15 minuten. Contactlenzen uitnemen. Onmiddellijke medische zorg is noodzakelijk.
In geval van inslikken onmiddellijk een arts raadplegen en verpakking of etiket tonen. GEEN braken opwekken.
Immediate Medical Attention
Onmiddellijke medische zorg is noodzakelijk bij oogcontact. Onmiddellijk een arts of gifinformatiecentrum waarschuwen bij inademing of inslikken.
Medical Treatment
Symptomatisch behandelen.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Gebruik waternevel, alcoholbestendig schuim, droogpoeder, of kooldioxide. Blusmiddelen - grote branden. Alcoholbestendig schuim of waterstraal.
Geen vaste waterstroom gebruiken omdat dit uiteen kan spatten en het vuur kan verspreiden.
Omdat het product brandbare organische stoffen bevat, zal bij brand dikke zwarte rook ontstaan die gevaarlijke verbrandingsproducten bevat (zie paragraaf 10). Blootstelling aan ontledingsproducten kan schadelijk zijn voor de gezondheid.
Firefighter Protection
Draag volledige beschermingsuitrusting en persluchtmasker.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Zie de beschermingsmaatregelen in paragraaf 7 en 8.
Voorkom verder lekken en morsen indien dit veilig is. Niet naar het oppervlaktewater of de riolering laten afloeien.
Morsing beperken en verzamelen met niet-brandbare absorptiematerialen en overbrengen in een vat voor verwijdering volgens plaatselijke/landelijke voorschriften. Verontreinigd oppervlak grondig reinigen. Reinigen met schoonmaakmiddelen. Vermijd oplosmiddelen. Verontreinigd schoonmaakwater opvangen en verwijderen.
Materials: niet-brandbare absorptiematerialen (bijvoorbeeld zand, aarde, diatomeeënaarde, vermiculiet), schoonmaakmiddelen
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Tijdens het openen en de verwerking kan blauwzuur vrijkomen. Vermijd inademing van lucht in de vrije ruimte van containers. Niet eten, drinken of roken tijdens gebruik. Voor persoonlijke bescherming zie paragraaf 8.
Containers goed gesloten bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats. Buiten bereik van kinderen bewaren. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder.
Niet eten, drinken of roken tijdens gebruik.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Insluiten van het product is de betrouwbaarste technische beschermende maatregel als blootstelling niet voorkomen kan worden. De mate van de bescherming is echter afhankelijk van het werkelijke risico bij het gebruik. Houdt de concentraties in lucht benden de MAC waarden. Indien nodig een bedrijfshygiënist raadplegen.
Materiaal: Nitrilrubber; Doorbraaktijd: > 480 min; Handschoendikte: 0,5 mm; Normen: EN 374, EU 2016/425. Draag beschermende handschoenen. De keuze voor een geschikte handschoen is niet alleen afhankelijk van het materiaal, maar ook van andere kwaliteitsaspecten, en verschilt van fabrikant tot fabrikant. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanrakingstijd. De doordrenkingstijd hangt onder andere af van het materiaal, de dikte en het handschoentype en moet daarom voor iedere toepassing separaat worden vastgesteld. Handschoenen moeten weggegooid en vervangen worden bij tekenen van degradatie of chemische doorbraak.
Geen speciale beschermingsmiddelen nodig.
Bij blootstelling aan concentraties boven de MAC-waarde moet toereikende, goedgekeurde adembescherming worden gedragen. Geschikte ademhalingsuitrusting: Adembescherming met een stoffilter (EN 143). Filter type: Type partikel (P). De filterklasse van de adembescherming moet geschikt zijn voor de maximale verontreinigingsconcentratie (gas/damp/aërosol/deeltjes) die kan ontstaan bij hantering van het product. Bij overschrijding van deze concentratie moeten persluchtmaskers gebruikt worden.
Kies beschermingskleding aan de hand van het type, de hoeveelheid en concentratie van gevaarlijke stoffen, en de specifieke werkplek. Verontreinigde kleding verwijderen en wassen voor hergebruik. Dragen indien van toepassing: Ondoordringbare kleding
Voorkom verder lekken en morsen indien dit veilig is. Niet naar het oppervlaktewater of de riolering laten afvoeien. Als het product rivieren, meren of riolen vervuilt de respectievelijke autoriteiten op de hoogte stellen.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Bij normale opslagtemperaturen kan in de vrije ruimte van containers blauwzuurgas ontstaan.
Redelijkerwijs niet te verwachten.
Onder normale gebruiksomstandigheden zijn geen gevaarlijke reacties waargenomen.
Niets bekend.
Niets bekend.
waterstofcyanide
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
Hergebruiken waar mogelijk verdient voorkeur boven verwijderen of verbranden. Indien hergebruik niet mogelijk is, verwijderen volgens plaatselijke voorschriften.
Waste Codes
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- 3082
- Shipping Name
- MILIEUGEVAARLIJKE VLOEISTOF, N.E.G. (LAMBDA-CYHALOTHRIN, SUBSTITUTED BENZENOID HYDROCARBONS)
- Transport Class
- 9
- Packing Group
- III
De hierin gegeven transportclassificatie(s) zijn alleen ter informatie, en uitsluitend gebaseerd op de eigenschappen van het onverpakte materiaal zoals beschreven in dit veiligheidsinformatieblad. Transportatieclassificaties kunnen variren, en wel wat betreft de wijze van transporteren, de grootte van de verpakking en variaties in regionale resp. nationale voorschriften.
De hierin gegeven transportclassificatie(s) zijn alleen ter informatie, en uitsluitend gebaseerd op de eigenschappen van het onverpakte materiaal zoals beschreven in dit veiligheidsinformatieblad. Transportatieclassificaties kunnen variren, en wel wat betreft de wijze van transporteren, de grootte van de verpakking en variaties in regionale resp. nationale voorschriften.
De hierin gegeven transportclassificatie(s) zijn alleen ter informatie, en uitsluitend gebaseerd op de eigenschappen van het onverpakte materiaal zoals beschreven in dit veiligheidsinformatieblad. Transportatieclassificaties kunnen variren, en wel wat betreft de wijze van transporteren, de grootte van de verpakking en variaties in regionale resp. nationale voorschriften.
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
Een chemische veiligheidsbeoordeling is niet nodig indien deze stof wordt gebruikt in de gespecificeerde toepassingen.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for KARATE ZEON?
The signal word is warning.
What is the physical form of KARATE ZEON?
KARATE ZEON is a suspensie with beige tot crème color. It has zwakke aromatische geur odor.
What is KARATE ZEON used for?
Insecticide
What are the hazard statements for KARATE ZEON?
This substance has 3 hazard statements:
- H302 + H332: Schadelijk bij inslikken en bij inademing.
- H317: Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
- H410: Zeer giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.
What is the melting point of KARATE ZEON?
The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is 100 °C.