Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- POLYPHASE 728S
- Product Form
- Vloeistof
- Product Code
- 10269
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Droge-film fungicide en algicide voor coatings
Manufacturers & Suppliers
B.J. Vernooij
TROY CHEMICAL COMPANY BV
manufacturer
Uiverlaan 12e PO Box 132 3145 XN Maassluis The Netherlands
+ 31 (0) 10 592-7494
Emergency Contacts
Emergency Contact
+32 (0) 14 58 45 45
Zweden
112
Frankrijk: BNCP
33383852192
Nederland: NVIC
30-2748888
Oostenrijk: Vergiftigungsinformationszentrale
1/406 43 43
Letland: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
112
Letland: Saindēšanās un zāļu informācijas centrs
+371 7042473
Zwitserland: Schweizerisches Toxikologisches Informationszentrum
+41 - 1-145
België: Antigiftcentrum
070 245245
Duitsland: Giftnotrufzentrale Berlin
+49 030 - 192 40
Noorwegen: Norwegian poison information center
22 59 13 00
Kroatië: Broj telefona službe za izvanredna stanja
112
Kroatië: Broj telefona za medicinske informatie
00-385-(0) 1-23-48-342
Tsjechië: Toxikologické informační středisko
224919293
24 hodin/den
Tsjechië: Toxikologické informační středisko
224915402
24 hodin/den
Tsjechië: Toxikologické informační středisko
224914575
24 hodin/den
Hongarije: Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálat (ETTSZ)
+36-80-201199
éjjel-nappal
Hongarije: Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálat (ETTSZ)
+36-1-4766464
Serbia: Broj telefona Nacionalnog centra za kontrola trovanja
++381 11-662 381
24 sata
Verenigd Koninkrijk (GB): NPIS
0870 600 6266
Denemarken: Giftinformation
+45 35 31 60 60
Ierland: NPIC
01-8092566
Slovakije: Toxikologické informačné centrum
02/5477 4166
Slovakije: Toxikologické informačné centrum
02/5477 4605
Estland: Mürgistusteabekeskus
16662
Italië: Ospedale Niguarda Cà Granda
0266101029
Slovenië: Center za obveščanje
112
Spanje: Instituto Nacional de Toxicologiía y Ciencias Forenses
+34 91 562 04 20
Finland: Myrkytyskeskus
09-471977
Finland: Myrkytyskeskus
09 4711
Litouwen: Poison centre
236 20 52
Portugal: CIAV
808 250 143
Griekenland: Children's hospital "P.Kyriakou"
+30 210 7793 777
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| Terbutryn EC: 212-950-5 | 886-50-0 | 14% | Yes |
| Kaolin EC: 310-194-1 | 1332-58-7 | 5 - 10% | No |
| 3-iodo-2-propynyl butylcarbamate EC: 259-627-5 | 55406-53-6 | 7% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Het slachtoffer in de frisse lucht brengen en laten rusten in een houding die het ademen vergemakkelijkt. Als vermoed wordt dat nog steeds dampen aanwezig zijn moet de reddingswerker een geschikt masker of onafhankelijke ademhalingsapparatuur dragen. Als de patiënt niet ademt, onregelmatig ademt, of als zich een ademhalingsstilstand voordoet, dient kunstmatige beademing of zuurstof te worden toegediend door getraind personeel. Dit kan gevaarlijk zijn voor degene die mond-op-mondbeademing toepast. Raadpleeg een arts. Plaats in stabiele zijligging en roep onmiddelijk medische hulp in, indien de persoon bewusteloos is. Zorg dat luchtwegen vrij blijven. Maak strakzittende kleding los, zoals een overhemdboord, das, riem of ceintuur.
Symptoms: Schadelijk bij inademing. Blootstelling aan ontledingsproducten kan gevaar voor de gezondheid opleveren. Geen specifieke gegevens (tekenen/symptomen).
Spoel verontreinigde huid met grote hoeveelheid water. Verwijder verontreinigde kleding en schoenen. Blijf ten minste 10 minuten spoelen. Raadpleeg een arts. Was kleding alvorens ze opnieuw te gebruiken. Maak schoenen grondig schoon voor hergebruik.
Symptoms: Irriterend voor de huid. Ongewenste symptomen kunnen de volgende zijn: irritatie, roodheid.
Spoel de ogen onmiddellijk met ruime hoeveelheden water, waarbij u de boven- en onderoogleden zo nu en dan oplicht. Ga aanwezigheid van contactlenzen na en verwijder ze. Blijf ten minste 10 minuten spoelen. Raadpleeg een arts als irritatie optreedt.
Symptoms: Significante effecten of kritische gevaren zijn niet bekend. Geen specifieke gegevens.
Spoel de mond met water. Kunstgebit indien aanwezig verwijderen. Het slachtoffer in de frisse lucht brengen en laten rusten in een houding die het ademen vergemakkelijkt. Als het slachtoffer het materiaal heeft doorgeslikt en bij bewustzijn is, laat u het slachtoffer kleine hoeveelheden water drinken. Stop hiermee als het slachtoffer misselijk wordt, omdat overgeven gevaarlijk kan zijn. Zet niet aan tot braken tenzij medisch personeel aangeeft dat dit wel moet. Indien de persoon moet braken, houdt het hoofd dan laag om te voorkomen dat er braaksel in de longen komt. Roep medische hulp in wanneer schadelijke effecten voor de gezondheid aanhouden of ernstig zijn. Geef een bewusteloos iemand nooit iets via de mond. Plaats in stabiele zijligging en roep onmiddelijk medische hulp in, indien de persoon bewusteloos is. Zorg dat luchtwegen vrij blijven. Maak strakzittende kleding los, zoals een overhemdboord, das, riem of ceintuur.
Symptoms: Veroorzaakt irritatie aan mond, keel en maag. Geen specifieke gegevens.
Immediate Medical Attention
Raadpleeg een arts als irritatie optreedt (oog). Raadpleeg een arts (inademing). Plaats in stabiele zijligging en roep onmiddelijk medische hulp in, indien de persoon bewusteloos is (inademing). Raadpleeg een arts (huid).
Medical Treatment
Geen specifieke behandeling.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Gebruik een blusmiddel dat geschikt is voor de ontstane brand.
Geen bekend.
Bij brand of verhitting loopt de druk op en kan de houder barsten.
In geval van brand, isoleer het terrein direct door alle personen uit de buurt van het incident te verwijderen. Er mag geen actie worden ondernomen als er kans is op persoonlijke ongelukken of in geval van onvoldoende training.
Firefighter Protection
Brandbestrijders dienen geschikte kleding te dragen en een onafhankelijk ademhalingstoestel (SCBA) dat een volledig gelaatsdeel heeft en met een overdrukmodus werkt. Kleding voor brandweerlieden (inclusief helmen, beschermende laarzen en handschoenen), overeenkomstig Europese norm EN 469, geeft een basis beschermingsniveau voor incidenten met chemische stoffen.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Er mag geen actie worden ondernomen als er kans is op persoonlijke ongelukken of in geval van onvoldoende training. Evacueer omringende gebieden. Zorg dat onbeschermd en overbodig personeel niet binnenkomt. Raak gemorst materiaal niet aan en loop er niet doorheen. Vermijd inademen van damp of nevel.
Dicht het lek als dat zonder risico kan. Verwijder verpakkingen uit het gebied waar gemorst is. Verdunnen met water en opdweilen indien wateroplosbaar. Alternatief, of indien water-onoplosbaar, absorbeer met inert droog materiaal en plaats in een toepasbare afvalcontainer. Af laten voeren door een vergunninghoudend afvalverwerkingsbedrijf.
Dicht het lek als dat zonder risico kan. Verwijder verpakkingen uit het gebied waar gemorst is. Benader de uitstoot met de wind in de rug. Vermijd toegang tot riolen, waterwegen, kelders of gesloten ruimten. Voer weggelekt materiaal af naar een afvalwaterzuiveringsinstallatie of handel als volgt. Neem gemorst preparaat op met niet-brandbare absorberende materialen, bijvoorbeeld zand, aarde, vermiculiet of diatomeeënaarde en doe dit in een afvoercontainer in overeenstemming met de plaatselijke voorschriften. Af laten voeren door een vergunninghoudend afvalverwerkingsbedrijf. Vervuild absorberend materiaal kan dezelfde risico's met zich meebrengen als het gemorste product.
Vermijd verspreiding van gemorst materiaal en afvalmateriaal en voorkom dat dit in contact komt met bodem, waterwegen, afvoerleidingen en riool.
Verdunnen met water en opdweilen indien wateroplosbaar. Alternatief, of indien water-onoplosbaar, absorbeer met inert droog materiaal en plaats in een toepasbare afvalcontainer. Neem gemorst preparaat op met niet-brandbare absorberende materialen, bijvoorbeeld zand, aarde, vermiculiet of diatomeeënaarde en doe dit in een afvoercontainer.
Materials: water, inert droog materiaal, zand, aarde, vermiculiet of diatomeeënaarde
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Trek van toepassing zijnde persoonlijke beschermingsmiddelen aan (zie rubriek 8). Niet innemen. Vermijd contact met de ogen, huid en kleding. Vermijd inademen van damp of nevel. Voorkom lozing in het milieu. Vraag om speciale instructies/ veiligheidskaart. Alleen gebruiken bij voldoende ventilatie. Draag het daartoe geëigende ademhalingsmasker bij onvoldoende ventilatie.
Bewaren tussen 5 tot 25°C (41 tot 77°F). Opslaan in overeenstemming met de plaatselijke regelgeving. Opslaan in oorspronkelijke verpakking, beschermd tegen direct zonlicht, op een droge, koele, goed geventileerde plaats, verwijderd van materiaal waarmee contact vermeden dient te worden (zie Rubriek 10) en voedsel en drank. Bewaar de verpakking goed afgesloten en verzegeld tot aan gebruik. Geopende verpakkingen dienen zorgvuldig opnieuw te worden afgesloten en dienen rechtop te worden bewaard om lekkage te voorkomen. Niet opslaan in verpakkingen zonder etiket.
In de ruimte waar dit materiaal wordt gebruikt, opgeslagen of verwerkt, moet eten, drinken en roken verboden worden. Werknemers moeten hun handen en gezicht wassen alvorens te eten, drinken en roken. Verwijder verontreinigde kleding en beschermingsmiddelen voordat u kantines, e.d. binnengaat.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Alleen gebruiken bij voldoende ventilatie. Wanneer door de handelingen van de gebruiker stof, rook, gas, damp of nevel ontstaat, gebruik dan een gesloten installatie, lokale afzuiging of andere technische controlemiddelen om beroepsmatige blootstelling beneden alle aanbevolen of wettelijke grenswaarden te houden.
Wanneer een risicoanalyse aangeeft dat dit noodzakelijk is, dienen bij het hanteren van chemische producten ondoorlaatbare handschoenen te worden gedragen die resistent zijn tegen chemicaliën en die voldoen aan een goedgekeurde norm. Verifieer tijdens gebruik dat de handschoenen nog hun beschermende eigenschappen bezitten; houd hierbij rekening met de door de leverancier gespecificeerde parameters. Opgemerkt moet worden dat de doorbraaktijd voor elk type handschoenmateriaal verschillend kan zijn voor verschillende handschoenfabrikanten. In het geval van mengsels, bestaande uit meerdere stoffen, kan de beschermingsduur van de handschoenen niet nauwkeurig worden ingeschat. > 8 uur (doorbraaktijd): > 8 uur for example KCL (Material: article number (thickness in mm)): Naturlatex I: 0395 (1.0) Naturlatex II: 0706 (0.6), 0708 (0.5) Neopreen Nitril II: 0717 (-) neopreen (Polychloropene): 0720 (0.65) Nitril I: 0730 (0.4), 0733 (0.5) Nitril II: 0740 (0.11) Nitril III: 0743 (-) Viton: 0890 (0.7) Butyl II: 0897 (-) Butyl: 0898 (0.7) The above mentioned breakthrough times are based on KCL laboratory test results according to EN374 and are only applicable for these KCL gloves. This recommendation is only for the product delivered by us and for its intended purpose. Should the worker be exposed to mixtures of the product with other ingredients or to other products, safety advice on gloves can be obtained with the supplier of CE-approved gloves (i.e. KCL GmbH, D-36124 Eichenzell, Tel. ++49 (0) 6659 87300, Fax: ++49 (0) 6659 87155, e-mail vertrieb@kcl.de).
Wanneer een risicoanalyse aangeeft dat dit noodzakelijk is om blootstelling aan spatten, nevel of stof te vermijden, dient een veiligheidsbescherming voor de ogen te worden gedragen die voldoet aan een goedgekeurde standaard. Indien contact mogelijk is, moeten de volgende beschermingsmiddelen worden gedragen, tenzij uit de beoordeling blijkt dat een hogere mate van bescherming noodzakelijk is: veiligheidsbril.
Wanneer een risicoanalyse aangeeft dat dit noodzakelijk is, dient u een goed passend, luchtzuiverend of luchttoevoerend ademhalingstoestel te gebruiken dat voldoet aan een goedgekeurde standaard. De keuze van een masker moet gebaseerd worden op verwachte blootstellingslimieten, de gevaren van het product en de limieten voor veilig werken van het type masker.
Persoonlijke lichaamsbeschermende middelen dienen te worden gekozen op basis van de uit te voeren taak, de daarbij behorende risico's en dient door een specialist te worden goedgekeurd voordat het product wordt gebruikt. Geschikt schoeisel en eventuele aanvullende huidbeschermingsmaatregelen moeten worden geselecteerd op basis van de taak die wordt uitgevoerd en de risico's die daarmee gepaard gaan en deze moeten worden goedgekeurd door een deskundige voorafgaand aan de gebruik van dit product.
Uitstoot van ventilatie of bewerkingsapparatuur moet worden gecontroleerd om er zeker van te zijn dat deze voldoet aan de eisen van de milieubeschermingswetgeving. In sommige gevallen zijn gaswassers, filters of technische modificaties van de procesapparatuur nodig om de emissie terug te brengen tot een aanvaardbaar niveau.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Het product is stabiel.
Er zijn voor dit product of de bestanddelen ervan geen specifieke testgegevens beschikbaar met betrekking tot de reactiviteit.
Onder normale opslagomstandigheden en bij normaal gebruik zullen geen gevaarlijke reacties optreden.
Geen specifieke gegevens.
Geen specifieke gegevens.
Onder normale omstandigheden van opslag en gebruik worden normaal geen gevaarlijke afvalproducten gevormd.
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- UN3082
- Shipping Name
- MILIEUGEVAARLIJKE VLOEISTOF, N.E.G. (Bevat: 3-Iodo- 2-propynyl butylcarbamate, Terbutryn)
- Transport Class
- 9
- Packing Group
- III
Transport op eigen terrein: bij verplaatsing van het product moeten verpakkingen altijd goed gesloten zijn en rechtop staan. Personen die bij deze werkzaamheden betrokken zijn, moeten vooraf geinformeerd worden over hoe te handelen bij een calamiteit.
Transport op eigen terrein: bij verplaatsing van het product moeten verpakkingen altijd goed gesloten zijn en rechtop staan. Personen die bij deze werkzaamheden betrokken zijn, moeten vooraf geinformeerd worden over hoe te handelen bij een calamiteit.
Transport op eigen terrein: bij verplaatsing van het product moeten verpakkingen altijd goed gesloten zijn en rechtop staan. Personen die bij deze werkzaamheden betrokken zijn, moeten vooraf geinformeerd worden over hoe te handelen bij een calamiteit.
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for POLYPHASE 728S?
The signal word is na: r-phrases.
What is the physical form of POLYPHASE 728S?
POLYPHASE 728S is a dispersie with wit. color. It has karakteristiek. odor.
What is the solubility of POLYPHASE 728S?
Onoplosbaar in de volgende materialen: koud water en warm water.
What is POLYPHASE 728S used for?
Droge-film fungicide en algicide voor coatings
What is the melting point of POLYPHASE 728S?
The melting point is Niet beschikbaar. and the boiling point is 100°C.