Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
- Product Code
- 108883
- Chemical Name
- Zinksulfaat-heptahydraat
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- 7446-20-0 Check regulations →
- REACH No.
- 01-2119474684-27-XXXX
Identified Uses
Reagens voor analyse
Manufacturers & Suppliers
Merck KGaA
manufacturer
64271 Darmstadt, Duitsland
+49 6151 72-2440
Merck KGaA
manufacturer
Darmstadt
+49 6151 722440
Emergency Contacts
Merck KGaA
+49 6151 722440
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS05
GHS07
GHS09
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| Zinc sulphate heptahydrate EC: 231-793-3 | 7446-20-0 | 100% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
frisse lucht.
Verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen/ afdouchen.
uitspoelen met ruim voldoende water. Onmiddellijk een oogarts raadplegen. Contactlenzen uitnemen.
Symptoms: Gevaar voor ernstig oogletsel.
slachtoffer onmiddellijk water laten drinken (niet meer dan twee glazen). Een arts raadplegen.
Symptoms: Diarree, Braken
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Gebruik blusmiddelen die geschikt zijn voor de plaatselijke omstandigheden en de omgeving.
Voor deze stof / dit mengsel gelden geen beperkingen voor blusmiddelen.
Niet brandbaar. Door brand in de omgeving is het onstaan van gevaarlijke dampen mogelijk.
Gassen/dampen/nevels neerslaan met behulp van een watersproeistraal.
Firefighter Protection
Bij brand een persluchtmasker dragen.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Vermijd stofinhalatie. Vermijd contact met de stof. Zorg voor voldoende ventilatie. Gevarenzone ontruimen, noodprocedures volgen, een deskundige raadplegen.
Product niet in de riolering laten komen.
Droog opnemen. Vervuild oppervlak schoonmaken.
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS, ISO, Reag. Ph Eur
---
IJzer(II)sulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
CAS: 7782-63-0
IJzer(II)sulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS, ISO, Reag. Ph Eur
CAS: 7782-63-0
Zinkchloride voor analyse EMSURE® ACS, ISO, Reag. Ph Eur
CAS: 7646-85-7
Zinkchloride voor analyse EMSURE® ACS, ISO, Reag. Ph Eur
CAS: 7646-85-7
Ammoniumsulfaat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
CAS: 7783-20-2
Ammoniumsulfaat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
CAS: 7783-20-2
Koper(II)-sulfaat-pentahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
CAS: 7758-99-8
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Voorzorgsmaatregelen op het etiket naleven.
Goed afgesloten. Droog.
Verontreinigde kleding vervangen. Toepassen van huidbeschermende crème aanbevolen. Na het werken met de stof handen wassen.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Technische maatregelen en geschikte werkprocedures zouden prioriteit moeten hebben boven het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen. Zie paragraaf 7.1.
volledig contact: Handschoenenmateriaal Nitrilrubber : Handschoendikte: 0,11 mm doorbraaktijd: > 480 min spat contact: Handschoenenmateriaal Nitrilrubber : Handschoendikte: 0,11 mm doorbraaktijd: > 480 min De te gebruiken beschermende handschoenen, moeten voldoen aan de specificaties van EG regeling 89/686/EEG en de daaruit voortkomende norm EN374, bij voorbeeld KCL 741 Dermatril® L (volledig contact), KCL 741 Dermatril® L (spat contact). De bovengenoemde doorbraak tijden, werden met materiaalproeven van de aanbevolen handschoenen door KCL in laboratoriummetingen vlgs. EN374 onderzocht. Deze aanbeveling heeft alleen betrekking op het in het veiligheidsinformatieblad genoemde product, voor de door ons aangegeven toepassingen. Wanneer het middel wordt opgelost in, of vermengd met andere substanties, onder andere condities dan vermeld in EN374 neemt u dan svp contact op met de leverancier van de CE-goedgekeurde handschoenen (b.v. KCL GmbH, D-36124 Eichenzell, Internet: www.kcl.de).
Nauw aansluitende veiligheidsstofbril
nodig indien stofvorming plaatsvindt. Aanbevolen filtertype: Filter P 2 (volgens DIN 3181) voor vaste en vloeibare deeltjes van schadelijke stoffen De ondernemer moet er voor zorgen dat onderhoud, reiniging en beproeving van adembeschermingstoestellen worden uitgevoerd volgens de voorschriften van de leverancier. Deze maatregelen moeten uitvoerig zijn gedocumenteerd.
beschermende kleding
Product niet in de riolering laten komen.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
vrijkomen van kristallisatiewater indien verhit.
Zie paragraaf 10.3.
Heftige reacties mogelijk met: Sterke oxidatiemiddelen
geen informatie beschikbaar
Metalen
bij brand: Zie hoofdstuk 5.
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- 3077
- Shipping Name
- ENVIRONMENTALLY HAZARDOUS SUBSTANCE, SOLID, N.O.S. (ZINC SULFATE)
- Transport Class
- 9
- Packing Group
- III
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur?
The signal word is danger.
What is the physical form of Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur?
Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur is a vast with gebroken wit color. It has reukloos odor.
What is Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur used for?
Reagens voor analyse
What are the hazard statements for Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur?
This substance has 3 hazard statements:
- H302: Schadelijk bij inslikken.
- H318: Veroorzaakt ernstig oogletsel.
- H410: Zeer giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.
What is the melting point of Zinksulfaat-heptahydraat voor analyse EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur?
The melting point is 100 °C and the boiling point is Niet van toepassing.