NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Sodium tetraethylborate

CAS 15523-24-7

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Sodium tetraethylborate
Product Code
363880000; 363880010; 363880050
Chemical Name
Sodium tetraethylborate

Regulatory Identifiers

CAS Number
15523-24-7 Check regulations →

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher Scientific

manufacturer

Janssen Pharmaceuticalaan 3a, 2440 Geel, Belgium

F

Fisher Scientific UK

distributor

Bishop Meadow Road, Loughborough, Leicestershire LE11 5RG, United Kingdom

Emergency Contacts

Nationale Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

Emergency Contact

070 245 245

24u/7d

Emergency Contact

+32 14 57 52 99

Emergency Contact

201-796-7100

CHEMTREC

001-800-424-9300

CHEMTREC

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Water-react. Cat. 2 H261
Pyr. Sol. Cat. 1 H250

GHS Pictograms

GHS02 - Flammable

GHS02

Hazard Statements

H250 Vat spontaan vlam bij blootstelling aan lucht
H261 In contact met water komen ontvlambare gassen vrij

Precautionary Statements

P223 Contact met water vermijden
P231 + P232 Inhoud onder inert gas gebruiken en bewaren. Tegen vocht beschermen
P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P302 + P335 + P334 BIJ CONTACT MET DE HUID: Losse deeltjes van de huid afvegen. In koud water onderdompelen
P370 + P378 In geval van brand: Blussen met droog zand, droog chemisch product of alcoholbestendig schuim
P422 Onder inert gas bewaren

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Sodium tetraethylborate 15523-24-7 95% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Het slachtoffer in frisse lucht brengen. Als het slachtoffer niet ademt, kunstmatige beademing toepassen. Medische hulp inroepen indien symptomen optreden.

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water gedurende minstens 15 minuten. Een arts raadplegen indien huidirritatie aanhoudt.

Eye contact

Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Medische hulp inroepen.

Ingestion

Mond schoonmaken met water en daarna veel water drinken. Medische hulp inroepen indien symptomen optreden.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Houd verwijderd van mogelijke aanraking met water, vanwege de heftige reactie en mogelijke stekvlam.

Unsuitable media

Water.

Specific hazards

Containers kunnen exploderen wanneer ze worden verwarmd. Vormt zeer licht ontvlambaar gas in contact met water. Pyrofoor: kan spontaan ontbranden aan de lucht.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

De nodige persoonlijke beschermingsuitrusting gebruiken.

Environmental

Mag niet vrijgegeven worden naar het milieu.

Cleanup methods

Opvegen en in geschikte containers scheppen voor verwijdering.

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Persoonlijke beschermingsmiddelen/gelaatsbescherming dragen. Vermijd inslikken en inademen. Stofvorming vermijden. Zorgen voor voldoende ventilatie. Contact met de ogen, de huid of de kleding vermijden. Hanteren onder inerte atmosfeer.

Storage

In goed gesloten verpakkingen bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- en veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder. Niet eten, drinken of roken tijdens het gebruik van dit product. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Was de handen vóór pauzes en na het werk.

Fire prevention

Verwijderd houden van warmte, vonken en vuur.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Zorgen voor voldoende ventilatie, met name in besloten ruimten. Gebruik explosiebeveiligde elektrische/verlichting/apparatuur. Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Nitrilrubber, Viton (R). Doorbraaktijd: Zie aanbevelingen van de fabrikant. EU-norm: EN 374. Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. (Raadpleeg fabrikant / leverancier voor informatie). Zorg ervoor dat handschoenen zijn geschikt voor de taak. Chemische compatibiliteit, behendigheid, Operationele voorwaarden. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Veiligheidsbril met zij-afscherming (of stofbril) dragen (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Wanneer werknemers worden blootgesteld aan concentraties boven de blootstellingsgrens moeten ze geschikte, goedgekeurde ademhalingsbeschermingsmiddelen dragen. Om de drager te beschermen, moet de ademhalingsbescherming goed passen en op de juiste wijze worden gebruikt en onderhouden. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen filtertype: Deeltjesfilter conform EN 143. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 149:2001 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen half masker: - Valve filtering: EN405; of; Halfgelaatsmasker: EN140; plus filter, NL141. Wanneer RPE wordt gebruik gemaakt van een gezichtsmasker Fit test moet worden uitgevoerd

Skin/Body

Kleding met lange mouwen.

Environmental

Geen informatie beschikbaar.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Colour
---
Relative Density
Geen gegevens beschikbaar
Cloud Point
---
Properties Status
---
Odor
Geen informatie beschikbaar
Evaporation Rate
Niet van toepassing - Vaste stof
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Voc Content
---
Solubility
---
Dynamic Viscosity
---
Softening Point
Geen gegevens beschikbaar
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Physical State Data
solid
Boiling Point
Geen informatie beschikbaar
Kinematic Viscosity
---
Upper Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Molecular Weight
150.04
Flammability
Niet van toepassing
Solubility In Fat
---
Explosive Limits
---
Appearance
Gebroken wit
Relative Evaporation Rate
---
State Under Standard Conditions
---
Density
---
Ph
Geen informatie beschikbaar
Crystallisation Point
---
Bulk Density
Geen gegevens beschikbaar
Solidification Point
---
Freezing Point
---
Flash Point
Geen informatie beschikbaar, Methode - Geen informatie beschikbaar
Physical State
Vaste stof
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Lower Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Partition Coefficient
---
Metal Corrosion
---
Solubility In Water
Reageert heftig met water
Form
---
Vapor Density
Niet van toepassing
Colour Intensity
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Melting Point
140 - 142 °C / 284 - 287.6 °F
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Waterreactief. Pyrofoor: kan spontaan ontbranden aan de lucht. Gevoelig voor vocht. Gevoelig voor lucht.

Reactivity

Ja

Hazardous reactions

Gevaarlijke polymerisatie komt niet voor. Geen bij normale verwerking.

Avoid

Blootstelling aan lucht. Blootstelling aan vocht. Incompatibele producten. Buitensporige hitte. Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen. Blootstelling aan vochtige lucht of water.

Incompatible

Zuren. Halogenen. Oxidatiemiddel.

Decomposition

Koolstofmonoxide (CO). Kooldioxide (CO2). Booroxiden. Ethaan.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN3393
Shipping Name
ORGANOMETALLIC SUBSTANCE, SOLID, PYROPHORIC, WATER-REACTIVE
Transport Class
4.2
Packing Group
I
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Sodium tetraethylborate?

The signal word is danger.

What is the physical form of Sodium tetraethylborate?

Sodium tetraethylborate is a vaste stof appearing as gebroken wit . It has geen informatie beschikbaar odor.

What is Sodium tetraethylborate used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for Sodium tetraethylborate?

This substance has 2 hazard statements:

  • H250: Vat spontaan vlam bij blootstelling aan lucht
  • H261: In contact met water komen ontvlambare gassen vrij

What is the melting point of Sodium tetraethylborate?

The melting point is 140 - 142 °C / 284 - 287.6 °F and the boiling point is Geen informatie beschikbaar.