NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

NOVACRON® TURQUOISE MI-700

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
NOVACRON® TURQUOISE MI-700

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Textiel kleurstoffen

Manufacturers & Suppliers

H

Huntsman Textile Effects

Klybeckstrasse 200, CH-4057 Basel, Zwitserland

+41 61 299 11 11

H

Huntsman Textile Effects c/o Huntsman Textile Effects (Germany) GmbH

Rehlinger Straße 1, D-86462 Langweid, Duitsland

+49 8230 410

Emergency Contacts

Europe

+32 35751234

Americas

+1 703 527 3887

Africa

+32 35751234

Asia & Pacific

+65 6336 6011

China

+86 20 39377888

China

+86 532 83889090

India

+91 22 42 87 5333

USA & Canada

800 424 9300

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified warning

Hazard Classifications

Skin Irrit. Cat. 2 H315
Eye Irrit. Cat. 2 H319

GHS Pictograms

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H315 Veroorzaakt huidirritatie.
H319 Veroorzaakt ernstige oogirritatie.

Precautionary Statements

P264 Na het werken met dit product de huid grondig wassen.
P280 Beschermende handschoenen/ oogbescherming/ gelaatsbescherming dragen.
P302 + P352 BIJ CONTACT MET DE HUID: met veel water wassen.
P332 + P313 Bij huidirritatie: een arts raadplegen.
P337 + P313 Bij aanhoudende oogirritatie: een arts raadplegen.
P362 + P364 Verontreinigde kleding uittrekken en wassen alvorens deze opnieuw te gebruiken.

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Epsilon-caprolactam EC: 203-313-2 105-60-2 13 - 30% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

In de frisse lucht brengen. Ademhalingswegen vrijhouden. Indien symptomen aanhouden, een arts raadplegen.

Skin contact

Afwassen met zeep en veel water. Als de huidirritatie voortduurt, een arts raadplegen. Verontreinigde kleding wassen voor hergebruik.

Symptoms: Veroorzaakt huidirritatie.

Eye contact

Onmiddellijk met veel water spoelen, ook onder de oogleden. Contactlenzen uitnemen. Indien oogirritatie aanhoudt een specialist raadplegen.

Symptoms: Veroorzaakt ernstige oogirritatie.

Ingestion

Mond spoelen met water. Geen braken opwekken zonder medisch advies. Indien symptomen aanhouden, een arts raadplegen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Gebruik blusmiddelen die geschikt zijn voor de plaatselijke omstandigheden en de omgeving.

Unsuitable media

Sterke waterstraal

Specific hazards

Over het product zelf zijn geen gegevens beschikbaar.

Instructions

Standaardprocedure voor chemische branden.

Firefighter Protection

Draag indien nodig een persluchtmasker bij brandbestrijding.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken.

Environmental

Voorkom verder lekken en morsen indien dit veilig is.

Cleanup methods

Opnemen in inert absorberend materiaal (b.v. zand, kiezelgur, zuurbindingsmiddel, universeel bindingsmiddel, zaagsel). In geschikte en gesloten containers bewaren voor verwijdering.

Materials: inert absorberend materiaal (b.v. zand, kiezelgur, zuurbindingsmiddel, universeel bindingsmiddel, zaagsel)

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Dampen/stof niet inademen. Aanraking met de ogen en de huid vermijden. Voor persoonlijke bescherming zie paragraaf 8. Niet roken, eten en drinken op de werkplek. Spoelwater afvoeren volgens plaatselijke en nationale regelgeving.

Storage

Container goed afgesloten bewaren op een droge en goed geventileerde plaats.

Hygiene

Niet eten of drinken tijdens gebruik. Niet roken tijdens gebruik. Handen wassen voor elke werkonderbreking en aan het einde van de werkdag.

Fire prevention

Normale maatregelen voor preventieve brandbeveiliging.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Hands

De geschiktheid voor een specifieke werkplek moet worden overlegd met de fabrikant van de beschermhandschoenen.

Eyes

Oogspoelfles met zuiver water Nauw aansluitende veiligheidsstofbril Een gelaatsscherm en beschermend pak dragen bij uitzonderlijke verwerkingsproblemen.

Respiratory

Geen persoonlijke adembescherming vereist bij normaal gebruik.

Skin/Body

Ondoordringbare kleding Kies beschermingskleding aan de hand van de hoeveelheid en concentratie van de gevaarlijke stof op de werkplek.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Flammability
---
Softening Point
---
Flash Point
gesloten beker: > 100 °C
Voc Content
---
Solidification Point
---
Kinematic Viscosity
---
Form
---
Crystallisation Point
---
Solubility In Fat
---
State Under Standard Conditions
---
Vapor Density
---
Solubility
---
Colour
groenachtig blauw
Bulk Density
---
Decomposition Temperature
---
Melting Point
---
Ph
8 - 9
Evaporation Rate
---
Solubility In Water
volledig mengbaar
Physical State Data
liquid
Partition Coefficient
---
Boiling Point
circa 100 °C
Appearance
---
Density
circa 1,05 g/cm³ (20 °C)
Lower Explosive Limit
---
Colour Intensity
---
Properties Status
---
Odor Threshold
---
Odor
kenmerkend
Vapor Pressure
---
Upper Explosive Limit
---
Cloud Point
---
Metal Corrosion
---
Auto Ignition Temperature
---
Relative Evaporation Rate
---
Explosive Limits
---
Physical State
vloeibaar
Freezing Point
---
Relative Density
---
Dynamic Viscosity
---
Molecular Weight
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Het product is chemisch stabiel.

Reactivity

Niet geclassificeerd als zijnde gevaarlijk door reactiviteit.

Hazardous reactions

Niets bekend.

Avoid

Geen.

Incompatible

Niets bekend.

Decomposition

Geen ontleding bij normale opslag.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for NOVACRON® TURQUOISE MI-700?

The signal word is warning.

What is the physical form of NOVACRON® TURQUOISE MI-700?

NOVACRON® TURQUOISE MI-700 is a vloeibaar with groenachtig blauw color. It has kenmerkend odor.

What is NOVACRON® TURQUOISE MI-700 used for?

Textiel kleurstoffen

What are the hazard statements for NOVACRON® TURQUOISE MI-700?

This substance has 2 hazard statements:

  • H315: Veroorzaakt huidirritatie.
  • H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie.