Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- Siliconen ASSYST W22 - harder
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Verharder. Katalysator.
Uses advised against
Niet geschikt voor DIY.
Manufacturers & Suppliers
ASSYST bvba / A.S.O.W. bvba
distributor
Hellegatstraat 13a, 2590 Berlaar, België
+32 495 50 61 14 / +32 496 83 70 27
www.assyst.org / www.artsuppliesonweb.com
Emergency Contacts
Antigifcentrum
070 245 245
Antigifcentrum
02 264 96 30
Europees noodnummer
112
Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum
030-274 8888
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS02
GHS07
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| Tetraethylsilicaat EC: 201-083-8 | 78-10-4 | 91.5% | Yes |
| Stannaan, dimethylbis[(1-oxoneodecyl)oxy]- EC: 273-028-6 | 68928-76-7 | 7.84% | Yes |
| Siloxanen en Siliconen, di-Me EC: 613-156-5 | 63148-62-9 | 0.6% | No |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Breng de persoon in de frisse lucht en laat hem comfortabel ademen. Beadem kunstmatig als die niet ademt; bij mond-op-mond bescherming gebruiken (zakgezichtsmasker enz.). Zuurstof moet worden gegeven door gekwalificeerd personeel als ademhalen moeilijk is. Neem contact op met een arts of vervoer het naar een medische faciliteit.
Verwijder het materiaal onmiddellijk van de huid door het te wassen met zeep en veel water. Verontreinigde kleding en schoenen uittrekken tijdens het wassen. Raadpleeg een arts als irritatie of uitslag optreedt. Was kleding voor hergebruik. Verwijder alle accessoires die niet ontsmet kunnen worden, met inbegrip van lederwaren zoals schoenen, riemen en horlogebandjes. Een gepaste veiligheidsdouche faciliteit voor noodgevallen moet beschikbaar zijn op de werkplek.
Symptoms: Veroorzaakt huidirritatie. Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
De ogen grondig spoelen met water gedurende een aantal minuten. Contactlenzen na de eerste 1-2 minuten verwijderen en verder spoelen gedurende enkele minuten. Raadpleeg een arts indien er bijwerkingen optreden, bij voorkeur een oogarts. In het werkgebied moet een gepaste oogwasfaciliteit voor noodgevallen beschikbaar zijn.
In geval van inslikken, een arts raadplegen. Braken niet opwekken, tenzij in opdracht van medisch personeel.
Medical Treatment
De behandeling van blootstelling zou rekening moeten houden met de symptomen en de klinische toestand van de patiënt.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Alcoholbestendig schuim, Kooldioxide (CO2), Droogpoeder, Droogzand.
Sterke waterstraal, Gebruik geen directe waterstraal.
Vuurterugslag mogelijk over een aanzienlijke afstand. Blootstelling aan combinatieproducten kan gevaarlijk zijn voor de gezondheid. Bij temperaturen boven het vlampunt kunnen ontvlambare dampconcentraties zich opstapelen; zie Sec. 9. In de dampruimte van de container kunnen bij kamertemperatuur brandbare mengsels voorkomen. Gesloten vaten kunnen scheuren door drukopbouw wanneer zij worden blootgesteld aan brand of extreme hitte. Dampen kunnen explosieve mengsels vormen met lucht.
Gebruik waternevel om ongeopende containers af te koelen. Verwijder onbeschadigde houder van brandgebied als het veilig is om dat te doen. Gebruik waternevel om vaten die aan brand zijn blootgesteld en het bij de brand betrokken gebied te koelen, totdat het vuur geblust is en het gevaar van herontsteking is geweken.
Firefighter Protection
Bij brand een persluchtmasker dragen. Persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Volg het advies over veilig werken met de stof en aanbevelingen over persoonlijke beschermende apparatuur.
Bij aanzienlijke lekken die niet kunnen worden ingedamd moet de lokale overheid worden ingelicht.
Geef het product niet vrij in het aquatische milieu boven de wettelijk voorgeschreven grenswaarden. Voorkom verder lekken en morsen indien dit veilig is.
Verontreinigd schoonmaakwater opvangen en verwijderen.
Materials: absorberend materiaal, vuilnisvat met deksel
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Siliconen ASSYST W22
---
Siliconen ASSYST 51/181/70 – harder 24u (BLUESIL CATA 24H)
UFI: 0890-A0MV-8000-MCSR
Siliconen ASSYST 181
UFI: VAD5-40AQ-4002-EUKH
Siliconen 880
---
AEC 106H06Harder
UFI: E390-S0QS-Y00G-XTVW
Siliconen SILASTIC™ 3481
---
Debrasel Alsi 12 1I + verharder
---
Siliciumcarbide zwart
CAS: 409-21-2
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Niet in aanraking laten komen met huid of kleding. Voorkom inademing van damp of nevel. Aanraking met de ogen vermijden. Niet inslikken. Gebruiken volgens gangbare regels en praktijken met betrekking tot industriële hygiëne en veiligheid. LEGE VATEN KUNNEN GEVAARLIJK ZIJN. Lege vaten bevatten productresten. Volg alle productveiligheids-en etiket voorschriften, zelfs indien het vat leeg is.
In goed gesloten verpakking bewaren.
Gebruiken volgens gangbare regels en praktijken met betrekking tot industriële hygiëne en veiligheid.
Verwijderd houden van warmte en ontstekingsbronnen. Maatregelen treffen tegen ontladingen van statische elektriciteit. Alleen vonkvrij gereedschap gebruiken.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Zorg voor plaatselijke afzuiging, of andere technische maatregelen om de concentraties in de atmosfeer beneden de grenswaarden te houden. Indien er geen grenswaarden bestaan, zou een algemene ventilatie voldoende moeten zijn voor de meeste werkzaamheden. Plaatselijke afzuiging kan nodig zijn voor sommige werkzaamheden.
Gebruik chemicaliënbestendige handschoenen, geclassificeerd onder EN374: handschoenen voor bescherming tegen chemicaliën en micro-organismen. Voorbeelden van te verkiezen handschoenmaterialen die een barrière vormen: Butylrubber, Natuurrubber (latex), Neopreen, Nitril/butadieen rubber ("nitril" of "NBR"), Ethyl vinyl alcohol laminaat ("EVAL"), Polyvinylchloride ("PVC" of "vinyl"). Wanneer langdurig of vaak herhaald contact kan voorkomen, worden handschoenen met een beschermingsklasse 5 of hoger (doorbraaktijd groter dan 240 minuten volgens EN 374) aanbevolen. Wanneer enkel een kortstondig contact verwacht wordt, worden handschoenen met een beschermingsklasse 3 of hoger (doorbraaktijd groter dan 60 minuten volgens EN 374) aanbevolen. De dikte van de handschoen moet, afhankelijk van het materiaalmodel en -type, in het algemeen meer dan 0,35 mm. zijn om voldoende bescherming te bieden bij continu en regelmatig contact met de stof. Als uitzondering op deze algemene regel is het bekend dat handschoenen voor meerlaags laminaat verdergaande bescherming zou bieden bij diktes van minder dan 0,35 mm. Andere handschoenmaterialen met een dikte die minder is dan 0,35 mm. kunnen voldoende bescherming bieden wanneer enkel kort contact wordt verwacht.
Gebruik veiligheidsbril met zijschermen. De veiligheidsbril met zijschermen moet overeen komen met de norm EN 166 of een vergelijkbare norm. Als blootstelling irritatie aan de ogen veroorzaakt, gebruik dan een volgelaatsmasker (dat voldoet aan Norm EN 136) met een filter voor organische dampen (dat voldoet aan Norm EN 14387).
Een adembescherming zou moeten gedragen worden wanneer het risico bestaat dat de blootstellingslimieten worden overschreden. Indien er geen blootstellingslimieten of -richtlijnen bestaan, gebruik een goedgekeurd ademhalingstoestel. Wanneer adembescherming vereist is, gebruik dan een goedgekeurde adembescherming met verse luchtvoorziening (type: overdruk) of een goedgekeurde adembescherming met verse luchtvoorziening (type: overdruk) en extra luchtvoorziening. Gebruik in noodgevallen een goedgekeurd persluchtademhalingstoestel (type: overdruk).
Gebruik niet doorlaatbare beschermende kleding die bestand is tegen dit product. De keuze van specifieke onderdelen zoals gelaatsmasker, handschoenen, laarzen, schort of volledig pak hangt af van de werkzaamheden.
Zie SECTIE 7: Hantering en opslag en SECTIE 13: Instructies voor verwijdering maatregelen om overmatige blootstelling aan het milieu tijdens het gebruik en afvalverwijdering te voorkomen.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Stabiel onder normale omstandigheden.
Niet geclassificeerd als zijnde gevaarlijk door reactiviteit.
Kan een reactie geven met sterk oxiderende stoffen. Dampen kunnen explosief mengsel vormen met lucht. Ontvlambare vloeistof en damp.
Vermijd statische ontlading. Warmte, vlammen en vonken.
sterk oxiderende stoffen
Ontledingsproducten kunnen - onder andere - de volgende omvatten: Carbonoxide.
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- 1292
- Shipping Name
- FLAMMABLE LIQUID, N.O.S. (Tetraethyl Silicate)
- Transport Class
- 3
- Packing Group
- III
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for Siliconen ASSYST W22 - harder?
The signal word is warning.
What is the physical form of Siliconen ASSYST W22 - harder?
Siliconen ASSYST W22 - harder is a vloeibaar appearing as helder tot enigszins troebel, kleurloos with helder tot enigszins troebel, kleurloos color. It has niet van betekenis odor.
What is Siliconen ASSYST W22 - harder used for?
Verharder. Katalysator.
What are the hazard statements for Siliconen ASSYST W22 - harder?
This substance has 4 hazard statements:
- H226: Ontvlambare vloeistof en damp
- H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie.
- H332: Schadelijk bij inademing.
- H335: Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken.
What is the melting point of Siliconen ASSYST W22 - harder?
The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is > 35°C.