Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- PIGMENT INTENS ORANJE
- Product Code
- B1 681
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Keramisch pigment, voor keramische toepassingen
Manufacturers & Suppliers
Colpaert BV
distributor
Ter Mote 5, 9850 Nevele
0032 (0)9 226 28 26
Emergency Contacts
Antigifcentrum België
070/245.245
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS08
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| Siliciumzuur, zirkoniumzout, cadmiumpigment-ingekapseld EC: 310-077-5 | 102184-95-2 | 50 - 100% | No |
| ADEMBARE VRIJE KRISTALLIJNE SILICA EC: 238-878-4 | 14808-60-7 | 1 - 5% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Breng de persoon onmiddellijk naar de frisse lucht. Raadpleeg onmiddellijk een arts bij ademhalingsmoeilijkheden.
Verwijder besmette kleding. Grondig wassen met water. Raadpleeg een arts indien de irritatie aanhoudt. Was besmette kleding vóór hergebruik.
Verwijder eventuele contactlenzen. Onmiddellijk en overvloedig spoelen met water gedurende minstens 15 minuten, waarbij de oogleden goed opengehouden worden. Raadpleeg een arts indien het probleem aanhoudt.
Raadpleeg onmiddellijk een arts. Wek enkel braken op op uitdrukkelijke instructie van de arts. Dien niets via de mond toe indien de persoon het bewustzijn heeft verloren.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Kies de blusmiddelen die het best aangepast zijn aan de situatie.
Geen in het bijzonder.
Het product is noch ontvlambaar noch brandbaar.
Firefighter Protection
Normale brandbestrijdingskledij, onafhankelijk ademluchttoestel met perslucht en open circuit (EN 137), brandwerend pak (EN 469), brandwerende handschoenen (EN 659) en brandweerlaarzen (HO A29 of A30).
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Zorg ervoor dat beschermingsmiddelen worden gedragen (inclusief de persoonlijke beschermingsmiddelen vermeld in rubriek 8 van het veiligheidsinformatieblad) om besmetting van huid, ogen en persoonlijke kleding te voorkomen. Deze richtlijnen gelden zowel voor het werkpersoneel als voor hulpdiensten bij noodgevallen.
Voorkom dat het product in de riolering, in oppervlaktewater of in het grondwater terechtkomt.
Restanten verwijderen met behulp van een waterstraal, tenzij dit gecontra-indiceerd is.
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Hanteer het product pas na raadpleging van alle andere rubrieken van dit veiligheidsinformatieblad. Vermijd verspreiding van het product in het milieu. Eet, drink of rook niet tijdens het gebruik.
Bewaar het product in duidelijk geëtiketteerde containers.
Eet, drink of rook niet tijdens het gebruik.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Zorg daarom voor een goede ventilatie op de werkplek via een geschikt afzuigssysteem.
Bij voorzien langdurig contact met het product wordt aanbevolen de handen te beschermen met werkhandschoenen die bestand zijn tegen penetratie (referentie norm EN 374). Het materiaal van de handschoenen moet gekozen worden op basis van het gebruiksproces en de daaruit voortvloeiende producten. Er wordt bovendien op gewezen dat latexhandschoenen sensibiliserende reacties kunnen veroorzaken.
Het wordt aanbevolen om hermetisch afsluitende veiligheidsbrillen te dragen (referentie norm EN 166).
Het gebruik van een filtermasker van het type P wordt aanbevolen. De klasse (1, 2 of 3) en de effectieve noodzaak moeten worden bepaald op basis van de resultaten van de risicobeoordeling (referentie norm EN 149).
Draag werkkledij met lange mouwen en professionele veiligheidsschoenen van categorie II (referentie Richtlijn 89/686/EEG en norm EN ISO 20344).
Emissies uit productieprocessen, inclusief die van ventilatiesystemen, moeten gecontroleerd worden om te waarborgen dat de milieubeschermingsregelgeving wordt nageleefd.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Het product is stabiel onder normale gebruiks- en opslagomstandigheden.
Geen bijzonder gevaar voor reacties met andere stoffen onder normale gebruiksomstandigheden.
Onder normale gebruiks- en opslagomstandigheden worden geen gevaarlijke reacties verwacht.
Geen in het bijzonder. Neem wel de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen in acht die van toepassing zijn op chemische producten.
Geen informatie beschikbaar
Geen informatie beschikbaar.
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for PIGMENT INTENS ORANJE?
The signal word is warning.
What is the physical form of PIGMENT INTENS ORANJE?
PIGMENT INTENS ORANJE is a poeder appearing as oranje with oranje color. It has geurloos odor.
What is PIGMENT INTENS ORANJE used for?
Keramisch pigment, voor keramische toepassingen
What are the hazard statements for PIGMENT INTENS ORANJE?
This substance has 1 hazard statement:
- H373: Vermoedelijk risico op ernstige schade aan organen bij herhaalde blootstelling of bij langdurige blootstelling.
What is the melting point of PIGMENT INTENS ORANJE?
The melting point is >1000°C and the boiling point is niet van toepassing.