NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Pefloxacin mesylate dihydrate

CAS 149676-40-4

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Pefloxacin mesylate dihydrate
Product Code
P0106

Regulatory Identifiers

CAS Number
149676-40-4 Check regulations →
REACH No.
Een registratienummer is niet beschikbaar voor deze stof omdat de stof of het gebruik is uitgezonderd voor registratie of voor het jaarlijks volume geen registratie vereist is.

Identified Uses

Laboratoriumchemikaliën, Vervaardiging van stoffen

Manufacturers & Suppliers

S

Sigma

distributor

M

Merck Life Science BV

Ildefonse Vandammestraat 5/7B, B-1560 HOEILAART

+32 (0)3 899-1301

Emergency Contacts

CHEMTREC

+(32) 28 083237

Anti-poison centre

070 245245

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified warning

Hazard Classifications

Eye Irrit. Cat. 2 H319

GHS Pictograms

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H319 Veroorzaakt ernstige oogirritatie.

Precautionary Statements

P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance

Pefloxacinium methanesulfonate dihydrate

Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
3-Carboxy-1-ethyl-6-fluoro-1,4-dihydro-7-(4-methyl-1-piperazinyl)-4-oxoquinoline monomethanesulphonate dihydrate EC: 274-613-9 149676-40-4 90 - 100% No
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Na inhalatie: frisse lucht.

Skin contact

Bij aanraking met de huid: Verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen/afdouchen.

Eye contact

Na oog contact: uitspoelen met ruim voldoende water. Oogarts raadplegen. Contactlenzen uitnemen.

Ingestion

Na inslikken: slachtoffer onmiddellijk water laten drinken (niet meer dan twee glazen). Een arts raadplegen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Unsuitable media

Voor deze stof / dit mengsel gelden geen beperkingen voor blusmiddelen.

Specific hazards

Geen gegevens beschikbaar

Firefighter Protection

Draag bij brand een autonoom ademhalingsapparaat.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Vermijd stofinhalatie. Vermijd contact met de stof. Zorg voor voldoende ventilatie. Gevarenzone ontruimen, noodprocedures volgen, een deskundige raadplegen.

Environmental

Product niet in de riolering laten komen.

Cleanup methods

Droog opnemen. Vervuild oppervlak schoonmaken.

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Voor voorzorgsmaatregelen zie hoofdstuk 2.2

Storage

Goed afgesloten. Droog.

Hygiene

Verontreinigde kleding vervangen. Na het werken met de stof handen wassen.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Hands

Materiaal : Nitrilrubber; Doorbraaktijd : 480 min; Handschoendikte : 0,11 mm; Beschermingsindex : Volledig contact / Spad contact; Fabrikant : KCL 741 Dermatril® L. Opmerkingen : Deze aanbeveling heeft alleen betrekking op het in het veiligheidsinformatieblad genoemde product, voor de door ons aangegeven toepassingen. Wanneer het middel wordt opgelost in, of vermengd met andere substanties, onder andere condities dan vermeld in EN 16523-1 neemt u dan svp contact op met de leverancier van de CE-goedgekeurde handschoenen (b.v. KCL GmbH, D-36124 Eichenzell, Internet: www.kcl.de).

Eyes

Gebruik gezichts- en/of oogbescherming getest en goedgekeurd door officiële instellingen zoals NIOSH (US) of EN166 (EU). beschermbril

Respiratory

nodig indien stofvorming plaatsvindt. Onze aanbevelingen voor het filteren van de ademhalingsbescherming zijn gebaseerd op de volgende normen: DIN EN 143, DIN 14387 en andere geldende normen m.b.t. het gebruikte ademhalingsbeschermingssysteem. Aanbevolen filtertype: : Filter type P2. De ondernemer moet er voor zorgen dat onderhoud, reiniging en beproeving van adembeschermingstoestellen worden uitgevoerd volgens de voorschriften van de leverancier. Deze maatregelen moeten uitvoerig zijn gedocumenteerd.

Skin/Body

beschermende kleding

Environmental

Product niet in de riolering laten komen.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
vast
Physical State Data
solid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
---
Colour
---
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
---
Odor Threshold
---
Ph
---
Melting Point
---
Boiling Point
---
Flash Point
---
Freezing Point
---
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Pressure
---
Vapor Density
---
Relative Density
---
Bulk Density
---
Density
---
Flammability
---
Upper Explosive Limit
---
Lower Explosive Limit
---
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
---
Decomposition Temperature
---
Solubility
---
Partition Coefficient
log Pow: 0,554
Solubility In Water
---
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
465,49 g/mol
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
---
Kinematic Viscosity
---
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Het product is chemisch stabiel onder standaard omgevingsvoorwaarden (kamertemperatuur).

Reactivity

Geen gegevens beschikbaar

Hazardous reactions

Geen gegevens beschikbaar

Avoid

geen informatie beschikbaar

Incompatible

Oxidanten

Decomposition

In geval van brand: zie hoofdstuk 5

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Pefloxacin mesylate dihydrate?

The signal word is warning.

What is the physical form of Pefloxacin mesylate dihydrate?

Pefloxacin mesylate dihydrate is a vast .

What is Pefloxacin mesylate dihydrate used for?

Laboratoriumchemikaliën, Vervaardiging van stoffen

What are the hazard statements for Pefloxacin mesylate dihydrate?

This substance has 1 hazard statement:

  • H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie.