Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit
- Product Code
- 8.22312
- Chemical Name
- 4-Aminobenzoëzuur
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- 150-13-0 Check regulations →
- REACH No.
- Een registratienummer is niet beschikbaar voor deze stof omdat de stof of het gebruik is uitgezonderd voor registratie of voor het jaarlijks volume geen registratie vereist is.
Identified Uses
Synthese chemicalie
Manufacturers & Suppliers
Millipore
manufacturer
Merck Life Science BV
distributor
Ildefonse Vandammestraat 5/7B, B-1560 HOEILAART
+32 (0)3 899-1301
Emergency Contacts
CHEMTREC
+(32) 28 083237
Anti-poison centre
070 245245
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| 4-Aminobenzoic acid EC: 205-753-0 | 150-13-0 | 100% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Na inhalatie: frisse lucht.
Bij aanraking met de huid: Verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen/ afdouchen.
Na oog contact: uitspoelen met ruim voldoende water. Contactlenzen uitnemen.
Na inslikken: slachtoffer water laten drinken (niet meer dan twee glazen). Indien onwel: arts raadplegen.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Water, Schuim, Kooldioxide (CO2), Droogpoeder
Voor deze stof / dit mengsel gelden geen beperkingen voor blusmiddelen.
Koolstofoxiden, Stikstofoxiden (NOx), Brandbaar. Dampen zijn zwaarder dan lucht en verspreiden zich mogelijk over de vloer. Vormt ontplofbare mengsels met lucht bij sterke verhitting. In geval van brand kunnen er gevaarlijke brandgassen en dampen ontstaan.
Gassen/dampen/nevels neerslaan met behulp van een watersproeistraal.
Firefighter Protection
Bij brand een persluchtmasker dragen.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Vermijd stofinhalatie. Gevarenzone ontruimen, noodprocedures volgen, een deskundige raadplegen.
Product niet in de riolering laten komen.
Droog opnemen. Vervuild oppervlak schoonmaken.
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
4-Aminofenol synthese kwaliteit
CAS: 123-30-8
Benzoëzuur synthese kwaliteit
CAS: 65-85-0
Benzoëzuur synthese kwaliteit
CAS: 65-85-0
Pyridine-4-carbonzuur synthese kwaliteit
CAS: 55-22-1
Heptaanzuur synthese kwaliteit
CAS: 111-14-8
4-Chloorfenol synthese kwaliteit
CAS: 106-48-9
Boterzuur synthese kwaliteit
CAS: 107-92-6
4-Amino-benzoëzuur
CAS: 150-13-0
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Voor voorzorgsmaatregelen zie hoofdstuk 2.2
Beschermd tegen licht. Goed afgesloten. Droog. Aanbevolen bewaartemperatuur, zie productlabel.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Volledig contact: Materiaal: Nitrilrubber, Minimale laagdikte: 0,11 mm, Doorbraaktijd: 480 min, Getest materiaal: KCL 741 Dermatril® L. Spad contact: Materiaal: Nitrilrubber, Minimale laagdikte: 0,11 mm, Doorbraaktijd: 480 min, Getest materiaal: KCL 741 Dermatril® L. Deze aanbeveling heeft alleen betrekking op het in het veiligheidsinformatieblad genoemde product, voor de door ons aangegeven toepassingen. Wanneer het middel wordt opgelost in, of vermengd met andere substanties, onder andere condities dan vermeld in EN 16523-1 neemt u dan svp contact op met de leverancier van de CE-goedgekeurde handschoenen (b.v. KCL GmbH, D-36124 Eichenzell, Internet: www.kcl.de).
Gebruik gezichts- en/of oogbescherming getest en goedgekeurd door officiële instellingen zoals NIOSH (US) of EN166 (EU).
nodig indien stofvorming plaatsvindt. Onze aanbevelingen voor het filteren van de ademhalingsbescherming zijn gebaseerd op de volgende normen: DIN EN 143, DIN 14387 en andere geldende normen m.b.t. het gebruikte ademhalingsbeschermingssysteem. Aanbevolen filtertype: Filter type P1. De ondernemer moet er voor zorgen dat onderhoud, reiniging en beproeving van adembeschermingstoestellen worden uitgevoerd volgens de voorschriften van de leverancier. Deze maatregelen moeten uitvoerig zijn gedocumenteerd.
Product niet in de riolering laten komen.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Het product is chemisch stabiel onder standaard omgevingsvoorwaarden (kamertemperatuur).
Vormt ontplofbare mengsels met lucht bij sterke verhitting. Het kritische bereik is vanaf ca. 15 Kelvin lager dan het vlampunt. Voor brandbare, organische stoffen en mengsels geldt in het algemeen: bij opwaaiend stof in een overeenkomstig fijne verdeling moet in het algemeen worden uitgegaan van het risico van een stofexplosie.
Heftige reacties mogelijk met: Sterke oxidatiemiddelen
Sterke verhitting.
Geen gegevens beschikbaar
In geval van brand: zie hoofdstuk 5
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit?
The signal word is no signal word.
What is the physical form of 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit?
4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit is a vast with lichtgeel color. It has reukloos odor.
What is 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit used for?
Synthese chemicalie
What are the hazard statements for 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit?
This substance has 1 hazard statement:
- H412: Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.
What is the melting point of 4-Aminobenzoëzuur synthese kwaliteit?
The melting point is Smeltpunt: 187 °C bij 1.013 hPa and the boiling point is 200 °C bij 13,33 hPa.