Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg)
- Product Code
- 1115075
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Reinigen van oppervlakken en materialen. Ontkalken van oppervlakken en materialen.
Manufacturers & Suppliers
TEVAN BV.
manufacturer
Edisonweg 19, 4207 HE - P.O. Box 37.4200 AA.GORINCHEM.THE NETHERLANDS.
(0031) (0)183 621 799
http://www.tevan.com
Emergency Contacts
TEVAN BV
(0031) (0)183-621.799
tijdens kantooruren
TEVAN BV
(0031)(0)183-621.799
24 uur / 365 dpj
Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)
(0031)(0)30-274.88.88
Antigif Centrum
(0032) (0)2-264.96.36
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS05
GHS07
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| ZOUTZUUR EC: 231-595-7 | --- | 10 - 25% | Yes |
| CITRIC ACID MONOHYDRATE EC: 201-069-1 | 5949-29-1 | 2.5 - 10% | Yes |
| 2-(2-BUTOXYETHOXY)ETHANOL EC: 203-961-6 | 112-34-5 | 1 - 2.5% | Yes |
| GLYCOLLIC ACID EC: 201-180-5 | 79-14-1 | 1 - 2.5% | Yes |
| SODIUM N-LAUROYLSARCOSINATE EC: 205-281-5 | 137-16-6 | 1% | Yes |
| 2-BUTOXYETHANOL EC: 203-905-0 | 111-76-2 | 1% | Yes |
| 2,2'-OXYDIETHANOL EC: 203-872-2 | 111-46-6 | 1% | Yes |
| PROPARGYLALCOHOL EC: 203-471-2 | 107-19-7 | 1% | Yes |
| METHOXYAZIJNZUUR EC: 210-894-6 | 625-45-6 | --- | Yes |
| METHOXYAZIJNZUUR (continued) | --- | 1% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
In geval van inademing in grote hoeveelheden, de patiënt in de open lucht brengen en warm en rustig houden. Als het slachtoffer buiten bewustzijn is, hem in de stabiele zijligging leggen. Indien de ademhaling onregelmatig of gestopt is, kunstmatige ademhaling toepassen en een arts ontbieden.
Vervuilde of bespatte kleding onmiddellijk uitrekken. Let op resten product die zich tussen de huid en kleding, horloge, schoenen kunnen bevinden.
Overvloedig reinigen met proper en zacht water gedurende 15 minuten terwijl de oogleden geopend zijn.
Niets door de mond laten innemen.
Immediate Medical Attention
In elk geval een arts waarschuwen om te beslissen over een bewaking en een symptomatische behandeling in een ziekenhuis (inademing). Hoe de oorspronkelijke toestand ook is, de persoon systematisch bij een oogarts brengen waarbij u aan laatstgenoemde het etiket laat zien (ogen). Bij contaminatie van grote huidoppervlakken en/of wanneer huidletsels tevoorschijn komen, is het noodzakelijk een arts te raadplegen of de persoon naar een ziekenhuis of kliniek te laten overbrengen (huid). Onmiddellijk een arts raadplegen en hem het etiket laten zien (inname).
Medical Treatment
Geen gegevens beschikbaar.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Geen gegevens beschikbaar.
Een brand brengt dikwijls een zwarte dikke rook voort. Blootstelling aan de afbraakproducten kan risico's voor de gezondheid inhouden.
Firefighter Protection
De rook niet inademen.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Vermijd inademing van de dampen. Vermijd elk contact met de huid en de ogen. Indien de verspreide hoeveelheden groot zijn, het personeel evacueren en slechts de interventiegroep laten tussenkomen indien zij voorzien zijn van beschermingsmateriaal.
Vermijd het binnendruipen in de rioleringen en waterlopen.
opnemen in vaten met het oog op de eliminatie van afvalstoffen
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Handen wassen na elk gebruik. Besmette kleding uittrekken en wassen voor hergebruik. Veiligheidsdouches en oogdouches voorzien in werkplaatsen waar het mengsel voortdurend verwerkt wordt.
Het vat goed gesloten en op een droge en goed geventileerde plaats bewaren.
Handen wassen na elk gebruik. Besmette kleding uittrekken en wassen voor hergebruik. Het is verboden te roken, drinken of eten in ruimtes waar het mengsel wordt gebruikt.
In goed geventileerde zones gebruiken.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Zorgen voor een goede ventilatie, vooral in gesloten ruimtes.
Draag geschikte beschermende handschoenen bij langdurig of herhaald contact met de huid. Gebruik geschikte beschermende handschoenen die bestand zijn tegen chemische stoffen en voldoen aan de norm EN374. De handschoenen moeten worden gekozen volgens de toepassing en de gebruiksduur op de werkplek. De beschermende handschoenen moeten gekozen worden volgens de werkplek: andere chemische producten die gebruikt kunnen worden, benodigde fysieke bescherming (snijden, prikken, thermische bescherming), vereiste behendigheid. Aanbevolen type handschoenen : - PVC (Polyvinylchloride) - Butylrubber (Copolymeer isobutyleen-isopreen). Aanbevolen kenmerken : - Waterdichte handschoenen volgens de norm EN374
Vermijd contact met de ogen. Gebruik oogbeschermingen, ontworpen tegen het spatten van vloeistoffen. Voor het hanteren moet een veiligheidsbril met zijbescherming worden opgezet die voldoet aan de norm EN166. Bij groter gevaar moet een gezichtsmasker worden gebruikt om het gezicht te beschermen. Het dragen van een corrigerende bril vormt geen bescherming. Het wordt dragers van contactlenzen aangeraden om een bril te gebruiken bij werkzaamheden waar zij kunnen worden blootgesteld aan irriterende dampen.
Inademen van dampen voorkomen. Indien de ventilatie onvoldoende is, moet een geschikt ademhalingsapparaat gedragen worden. Als de arbeiders te maken krijgen met concentraties die de blootstellingsgrenzen overschrijden moeten ze een geschikte en goedgekeurd ademhalingsbeschermingsmiddel dragen. Filter(s) tegen gas en dampen (gecombineerde filters) volgens de norm EN14387 : - A1 (Bruin)
Vermijd contact met de huid. Draag een gepaste werkkleding. Geschikt soort beschermende kleding : Bij sterk spatten moet vloeistofdichte beschermende kleding worden gedragen tegen chemische risico's (type 3), volgens de norm EN14605 om elk contact met de huid te voorkomen. Bij gevaar voor spatten moet beschermende kleding worden gedragen tegen chemische risico's (type 6), volgens de norm EN13034 om elk contact met de huid te voorkomen. Passende beschermende kleding dragen, met name een schort en laarzen. Deze kleding moet in goede staat en gereinigd na gebruik worden bewaard. Het personeel dient regelmatig gewassen werkkleding te dragen. Na contact met het product moeten alle besmette lichaamsdelen gewassen worden.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Dit mengsel is stabiel onder de in onderdeel 7 aanbevolen omstandigheden voor verwerking en opslag.
Geen gegevens beschikbaar.
Geen gegevens beschikbaar.
vorst
loogzouten, metalen, chloor
De thermische ontleding kan ontwikkelen/vormen : koolmonoxide (CO), kooldioxide (CO2), waterstofchloride (HCl), fosgeen (CCl2O), chloor (CI2)
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- 1760
- Shipping Name
- BIJTENDE VLOEISTOF, N.E.G.
- Transport Class
- 8
- Packing Group
- II
274
A3 A803
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg)?
The signal word is danger.
What is the physical form of Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg)?
Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg) is a vloeibare vloeistof. with kleurloos. color. It has geen. odor.
What is Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg) used for?
Reinigen van oppervlakken en materialen. Ontkalken van oppervlakken en materialen.
What are the hazard statements for Tevan® Rapid SR (doos 4x5 kg)?
This substance has 2 hazard statements:
- H314: Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel.
- H335: Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken.