NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate

CAS 16961-25-4

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate
Product Code
36400
Synonyms
Gold trichloride acid trihydrate; Chloroauric acid trihydrate; Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate

Regulatory Identifiers

CAS Number
16961-25-4 Check regulations →

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher (Kandel) GmbH

manufacturer

Erlenbachweg 2, 76870 Kandel, Germany

+49 (0) 721 84007 280

Emergency Contacts

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

België noodnummer

070 245 245

24u/7d

Telefoonnummer voor informatie in de VS

001-800-227-6701

Telefoonnummer voor informatie in Europa

+32 14 57 52 11

Telefoonnummer voor noodgevallen, Europa

+32 14 57 52 99

Telefoonnummer voor noodgevallen, VS

201-796-7100

Telefoonnummer CHEMTREC, VS

001-800-424-9300

Telefoonnummer CHEMTREC, Europa

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Met. Corr. Cat. 1 H290
Acute Tox. Cat. 4 H302
Skin Corr. Cat. 1B H314
Eye Dam. Cat. 1 H318
STOT RE Cat. 2 H373
Aquatic Chronic Cat. 2 H411

GHS Pictograms

GHS05 - Corrosive

GHS05

GHS07 - Health hazard

GHS07

GHS08 - Serious health hazard

GHS08

GHS09 - Environmental hazard

GHS09

Hazard Statements

H290 Kan bijtend zijn voor metalen
H302 Schadelijk bij inslikken
H314 Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel
H373 Kan schade aan organen veroorzaken bij langdurige of herhaalde blootstelling
H411 Giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen

Precautionary Statements

P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P301 + P330 + P331 NA INSLIKKEN: de mond spoelen. GEEN braken opwekken
P303 + P361 + P353 BIJ CONTACT MET DE HUID (of het haar): verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen of afdouchen
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen
P310 Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Gold chloride, trihydrate 16961-25-4 100% Yes
Tetrachloroauric acid EC: 240-948-4 16903-35-8 --- Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Het slachtoffer in frisse lucht brengen. Als het slachtoffer niet ademt, kunstmatige beademing toepassen. Onmiddellijk contact opnemen met een arts of een vergiftigingencentrum. Geen mond-op-mond beademing toepassen als het slachtoffer de stof heeft ingeslikt of ingeademd; kunstmatige beademing toepassen met behulp van een masker dat is uitgerust met een éénrichtingsventiel of een ander correct medisch beademingsapparaat.

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water en zeep en alle verontreinigde kleding en schoenen uittrekken.

Eye contact

Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Oog tijdens spoelen wijd geopend houden.

Ingestion

GEEN braken opwekken. Veel water drinken. Bij een bewusteloos persoon nooit iets via de mond toedienen.

Symptoms: Inslikken veroorzaakt ernstige zwelling, ernstige schade aan de weke delen en gevaar voor perforatie.

Immediate Medical Attention

Onmiddellijke medische verzorging is vereist. Onmiddellijk een arts raadplegen. Onmiddellijk contact opnemen met een arts of een vergiftigingencentrum.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

De stof is niet ontvlambaar; gebruik het meest geschikte middel om een brand te blussen. Kooldioxide (CO₂), Droog chemisch product, Droog zand, Alcoholbestendig schuim.

Unsuitable media

Geen informatie beschikbaar.

Specific hazards

Het product veroorzaakt brandwonden aan de ogen, huid en slijmvliezen.

Instructions

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

De nodige persoonlijke beschermingsuitrusting gebruiken. Personeel naar veilige gebieden evacueren. Contact met huid, ogen en kleding vermijden.

Environmental

Niet wegspoelen naar oppervlaktewater of riool. Mag niet vrijgegeven worden naar het milieu. Laat product niet het grondwater verontreinigen.

Cleanup methods

Opvegen en in geschikte containers scheppen voor verwijdering.

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Persoonlijke beschermingsmiddelen/gelaatsbescherming dragen. Contact met de ogen, de huid of de kleding vermijden. Uitsluitend gebruiken in een zuurkast. Stof niet inademen. Niet opeten/opdrinken. Als het product is ingeslikt, raadpleeg dan onmiddellijk een arts.

Storage

In de ijskast bewaren. Zone voor corrosieven. Bewaren onder inerte atmosfeer. Tegen vocht beschermen. In goed gesloten verpakkingen bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- and veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder. Niet eten, drinken of roken tijdens het gebruik van dit product. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Was de handen vóór pauzes en na het werk.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Natuurlijk rubber, Nitrilrubber, Neopreen, PVC. Doorbraaktijd: Zie aanbevelingen van de fabrikant. EU-norm: EN 374 (minimumeis). Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. (Raadpleeg fabrikant / leverancier voor informatie). Zorg ervoor dat handschoenen geschikt zijn voor de taak (chemische compatibiliteit, behendigheid, operationele voorwaarden). Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg om het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Stofbril (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Wanneer werknemers worden blootgesteld aan concentraties boven de blootstellingsgrens moeten ze geschikte, goedgekeurde ademhalingsbeschermingsmiddelen dragen. Om de drager te beschermen, moet de ademhalingsbescherming goed passen en op de juiste wijze worden gebruikt en onderhouden. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen filtertype: Deeltjesfilter conform EN 143. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 149:2001 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen half masker: Filtro de Partículas: EN149: 2001. Wanneer RPE wordt gebruikt, moet een gezichtsmasker Fit test worden uitgevoerd.

Skin/Body

Draag geschikte veiligheidshandschoenen en beschermende kleding om blootstelling van de huid te voorkomen.

Environmental

Voorkomen dat product in afvoeren komt. Laat product niet het grondwater verontreinigen.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Odor
Geurloos
Cloud Point
---
Flammability
---
Solubility
---
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Density
Geen gegevens beschikbaar
Colour
Oranje
Vapor Density
Niet van toepassing
Partition Coefficient
---
Upper Explosive Limit
---
Relative Evaporation Rate
---
Molecular Weight
393.83
Lower Explosive Limit
---
Crystallisation Point
---
Melting Point
Geen gegevens beschikbaar
Properties Status
---
Solidification Point
---
Metal Corrosion
---
State Under Standard Conditions
---
Softening Point
---
Flash Point
Geen informatie beschikbaar
Physical State Data
solid
Relative Density
---
Explosive Limits
---
Solubility In Fat
---
Ph
Geen informatie beschikbaar
Dynamic Viscosity
---
Physical State
Vaste stof
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Boiling Point
Geen informatie beschikbaar
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Appearance
Oranje
Colour Intensity
---
Form
---
Freezing Point
---
Bulk Density
Geen gegevens beschikbaar
Evaporation Rate
Niet van toepassing - Vaste stof
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Solubility In Water
Oplosbaar
Kinematic Viscosity
---
Voc Content
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Hygroscopisch. Gevoelig voor licht.

Reactivity

Geen bekend (op basis van verstrekte informatie)

Hazardous reactions

Gevaarlijke polymerisatie komt niet voor. Geen bij normale verwerking.

Avoid

Stofvorming vermijden. Incompatibele producten. Buitensporige hitte. Blootstelling aan licht. Blootstelling aan vocht. Blootstelling aan vochtige lucht of water.

Incompatible

Sterk oxiderende middelen. Metalen. Reductiemiddel.

Decomposition

Waterstofchloridegas. Gold oxide.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN3260
Shipping Name
Bijtende vaste stof, zuur, anorganisch, n.e.g.
Transport Class
8
Packing Group
II
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What other names is Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate known by?

Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate is also known as: Gold trichloride acid trihydrate; Chloroauric acid trihydrate; Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate

What is the hazard signal word for Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate?

The signal word is danger.

What is the physical form of Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate?

Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate is a vaste stof appearing as oranje with oranje color. It has geurloos odor.

What is Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate?

This substance has 5 hazard statements:

  • H290: Kan bijtend zijn voor metalen
  • H302: Schadelijk bij inslikken
  • H314: Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel
  • H373: Kan schade aan organen veroorzaken bij langdurige of herhaalde blootstelling
  • H411: Giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen

What is the melting point of Hydrogen tetrachloroaurate(III) trihydrate?

The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is Geen informatie beschikbaar.