NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

4-Chlorophenylacetyl chloride

CAS 25026-34-0
EC 246-571-1

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
4-Chlorophenylacetyl chloride
Product Code
123450000; 123450050; 123450250; 123451000
Chemical Name
4-Chlorophenylacetyl chloride
Synonyms
4-Chlorobenzeneacetyl chloride

Regulatory Identifiers

CAS Number
25026-34-0 Check regulations →
EC Number
246-571-1 Check regulations →

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher Scientific

manufacturer

Janssen Pharmaceuticalaan 3a, 2440 Geel, Belgium

F

Fisher Scientific UK

distributor

Bishop Meadow Road, Loughborough, Leicestershire LE11 5RG, United Kingdom

Emergency Contacts

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

Emergency Contact

070 245 245

24u/7d

Emergency Contact

001-800-227-6701

Emergency Contact

+32 14 57 52 11

Emergency Contact

+32 14 57 52 99

Emergency Contact

201-796-7100

CHEMTREC

001-800-424-9300

CHEMTREC

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Acute Tox. Cat. 4 H302
Skin Corr. Cat. 1B H314
Eye Dam. Cat. 1 H318
Skin Sens. Cat. 1 H317

GHS Pictograms

GHS05 - Corrosive

GHS05

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H302 Schadelijk bij inslikken
H314 Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel
H317 Kan een allergische huidreactie veroorzaken

Precautionary Statements

P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P301 + P330 + P331 NA INSLIKKEN: de mond spoelen. GEEN braken opwekken
P303 + P361 + P353 BIJ CONTACT MET DE HUID (of het haar): verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen of afdouchen
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen
P310 Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
4-Chlorophenylacetyl chloride EC: 246-571-1 25026-34-0 95% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Slachtoffer van blootstelling verwijderen en laten gaan liggen. Bij moeizame ademhaling zuurstof toedienen. Geen mond-op-mond beademing toepassen als het slachtoffer de stof heeft ingeslikt of ingeademd; kunstmatige beademing toepassen met behulp van een masker dat is uitgerust met een éénrichtingsventiel of een ander correct medisch beademingsapparaat. Onmiddellijk een arts raadplegen.

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water gedurende minstens 15 minuten. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Onmiddellijk een arts raadplegen.

Eye contact

Onmiddellijke medische verzorging is vereist. Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Oog tijdens spoelen wijd geopend houden.

Ingestion

GEEN braken opwekken. Onmiddellijk een arts raadplegen. Mond reinigen met water. Bij een bewusteloos persoon nooit iets via de mond toedienen.

Symptoms: Inslikken veroorzaakt ernstige zwelling, ernstige schade aan de weke delen en gevaar voor perforatie.

Immediate Medical Attention

Onmiddellijke medische verzorging is vereist.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Kooldioxide (CO₂), Droog chemisch product, Droog zand, Alcoholbestendig schuim.

Unsuitable media

Water.

Specific hazards

Thermische ontleding kan leiden tot het vrijkomen van irriterende gassen en dampen. Het product veroorzaakt brandwonden aan de ogen, huid en slijmvliezen.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

De nodige persoonlijke beschermingsuitrusting gebruiken. Personeel naar veilige gebieden evacueren. Personen op afstand en bovenwinds van gemorst product/lek houden.

Environmental

Mag niet vrijgegeven worden naar het milieu. Zie rubriek 12 voor aanvullende ecologische informatie.

Cleanup methods

Absorberen met inert absorberend materiaal.

Materials: inert absorberend materiaal

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Nevel/damp/spuitnevel niet inademen. Contact met de ogen, de huid of de kleding vermijden. Niet opeten/opdrinken. Als het product is ingeslikt, raadpleeg dan onmiddellijk een arts. Persoonlijke beschermingsmiddelen/gelaatsbescherming dragen.

Storage

In goed gesloten verpakkingen bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- and veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Zorgen voor voldoende ventilatie, met name in besloten ruimten. Zorgen voor oogdouches en veiligheidsdouches vlakbij de werkplek. Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Nitrilrubber, Neopreen, Natuurlijk rubber, PVC. Doorbraaktijd: Zie aanbevelingen van de fabrikant. EU-norm: EN 374 (minimumeis). Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. (Raadpleeg fabrikant / leverancier voor informatie). Zorg ervoor dat handschoenen zijn geschikt voor de taak. Chemische compatibiliteit, behendigheid, Operationele voorwaarden. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Stofbril (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Wanneer werknemers worden blootgesteld aan concentraties boven de blootstellingsgrens moeten ze geschikte, goedgekeurde ademhalingsbeschermingsmiddelen dragen. Om de drager te beschermen, moet de ademhalingsbescherming goed passen en op de juiste wijze worden gebruikt en onderhouden. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen filtertype: Organische gassen en dampen filter Type A Bruin volgens EN14387. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 149:2001 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen half masker: - Valve filtering: EN405; of; Halfgelaatsmasker: EN140; plus filter, NL141. Wanneer RPE wordt gebruik gemaakt van een gezichtsmasker Fit test moet worden uitgevoerd

Skin/Body

Kleding met lange mouwen.

Environmental

Geen informatie beschikbaar.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Freezing Point
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Relative Evaporation Rate
---
Molecular Weight
189.04
Cloud Point
---
Appearance
Donkergeel
Ph
Geen informatie beschikbaar
Voc Content
---
Crystallisation Point
---
Boiling Point
85 °C / 185 °F @ 1 mmHg
Lower Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Metal Corrosion
---
Solubility
---
Colour Intensity
---
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Form
---
Vapor Density
6.52 (Lucht = 1,0)
Melting Point
Geen gegevens beschikbaar
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
State Under Standard Conditions
---
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Explosive Limits
---
Bulk Density
Niet van toepassing
Dynamic Viscosity
---
Partition Coefficient
2.675
Kinematic Viscosity
---
Physical State
Vloeistof
Odor
Geen informatie beschikbaar
Properties Status
---
Softening Point
Geen gegevens beschikbaar
Flash Point
> 110 °C / > 230 °F Methode - Geen informatie beschikbaar
Solidification Point
---
Flammability
Geen gegevens beschikbaar
Physical State Data
liquid
Relative Density
1.292
Evaporation Rate
---
Solubility In Fat
---
Solubility In Water
reacts
Colour
---
Upper Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Density
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Geen informatie beschikbaar.

Reactivity

Ja

Hazardous reactions

Gevaarlijke polymerisatie Geen informatie beschikbaar. Gevaarlijke reacties Geen bij normale verwerking.

Avoid

Incompatibele producten. Buitensporige hitte. Tegen water beschermen.

Incompatible

Basen. Water. Sterk oxiderende middelen.

Decomposition

Koolstofmonoxide (CO). Kooldioxide (CO2). Waterstofchloridegas.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN3265
Shipping Name
Bijtende vloeistof, zuur, organisch, n.e.g.
Transport Class
8
Packing Group
II
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What other names is 4-Chlorophenylacetyl chloride known by?

4-Chlorophenylacetyl chloride is also known as: 4-Chlorobenzeneacetyl chloride

What is the hazard signal word for 4-Chlorophenylacetyl chloride?

The signal word is danger.

What is the physical form of 4-Chlorophenylacetyl chloride?

4-Chlorophenylacetyl chloride is a vloeistof appearing as donkergeel . It has geen informatie beschikbaar odor.

What is 4-Chlorophenylacetyl chloride used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for 4-Chlorophenylacetyl chloride?

This substance has 3 hazard statements:

  • H302: Schadelijk bij inslikken
  • H314: Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel
  • H317: Kan een allergische huidreactie veroorzaken

What is the melting point of 4-Chlorophenylacetyl chloride?

The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is 85 °C / 185 °F @ 1 mmHg.