NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Bromoacetyl bromide

CAS 598-21-0
EC 209-923-5

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Bromoacetyl bromide
Product Code
106600000; 106601000; 106605000
Chemical Name
Bromoacetyl bromide

Regulatory Identifiers

CAS Number
598-21-0 Check regulations →
EC Number
209-923-5 Check regulations →

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher Scientific

manufacturer

Janssen Pharmaceuticalaan 3a, 2440 Geel, Belgium

F

Fisher Scientific UK

distributor

Bishop Meadow Road, Loughborough, Leicestershire LE11 5RG, United Kingdom

Emergency Contacts

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

België noodnummer

070 245 245

24u/7d

Telefoonnummer voor informatie in de VS

001-800-227-6701

Telefoonnummer voor informatie in Europa

+32 14 57 52 11

Telefoonnummer voor noodgevallen, Europa

+32 14 57 52 99

Telefoonnummer voor noodgevallen, VS

201-796-7100

Telefoonnummer CHEMTREC, VS

001-800-424-9300

Telefoonnummer CHEMTREC, Europa

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Skin Corr. Cat. 1B H314
Eye Dam. Cat. 1 H318

GHS Pictograms

GHS05 - Corrosive

GHS05

Hazard Statements

H314 Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel

Precautionary Statements

P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P301 + P330 + P331 NA INSLIKKEN: de mond spoelen. GEEN braken opwekken
P303 + P361 + P353 BIJ CONTACT MET DE HUID (of het haar): verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen of afdouchen
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen
P310 Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Bromoacetyl bromide EC: 209-923-5 598-21-0 95% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Als het slachtoffer niet ademt, kunstmatige beademing toepassen. Slachtoffer van blootstelling verwijderen en laten gaan liggen. Geen mond-op-mond beademing toepassen als het slachtoffer de stof heeft ingeslikt of ingeademd; kunstmatige beademing toepassen met behulp van een masker dat is uitgerust met een éénrichtingsventiel of een ander correct medisch beademingsapparaat. Onmiddellijk een arts raadplegen.

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water gedurende minstens 15 minuten. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Onmiddellijk een arts raadplegen.

Eye contact

Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Onmiddellijke medische verzorging is vereist.

Ingestion

GEEN braken opwekken. Mond reinigen met water. Bij een bewusteloos persoon nooit iets via de mond toedienen. Onmiddellijk een arts raadplegen.

Symptoms: Inslikken veroorzaakt ernstige zwelling, ernstige schade aan de weke delen en gevaar voor perforatie

Immediate Medical Attention

Onmiddellijke medische verzorging is vereist.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Kooldioxide (CO₂), Droog chemisch product, Droog zand, Alcoholbestendig schuim.

Unsuitable media

Water.

Specific hazards

Thermische ontleding kan leiden tot het vrijkomen van irriterende gassen en dampen. Het product veroorzaakt brandwonden aan de ogen, huid en slijmvliezen. Reageert heftig met water.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Zorgen voor voldoende ventilatie. De nodige persoonlijke beschermingsuitrusting gebruiken. Personeel naar veilige gebieden evacueren. Personen op afstand en bovenwinds van gemorst product/lek houden.

Environmental

Mag niet vrijgegeven worden naar het milieu.

Cleanup methods

Absorberen met inert absorberend materiaal.

Materials: inert absorberend materiaal

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Contact met de ogen, de huid of de kleding vermijden. Persoonlijke beschermingsmiddelen/gelaatsbescherming dragen. Uitsluitend gebruiken in een zuurkast. Nevel/damp/spuitnevel niet inademen. Niet opeten/opdrinken. Als het product is ingeslikt, raadpleeg dan onmiddellijk een arts. Contact met water vermijden.

Storage

Onder stikstof houden. In goed gesloten verpakkingen bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats. Verwijderd houden van water of vochtige lucht. In de ijskast bewaren.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- en veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder. Niet eten, drinken of roken tijdens het gebruik van dit product. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Was de handen vóór pauzes en na het werk.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Natuurlijk rubber, Butylrubber, Nitrilrubber, Neopreen, PVC. Zie aanbevelingen van de fabrikant. EN 374. Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. Zorg ervoor dat handschoenen zijn geschikt voor de taak. Chemische compatibiliteit, behendigheid, Operationele voorwaarden. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Als spatten zijn te verwachten: Stofbril Gelaatsscherm (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Wanneer werknemers worden blootgesteld aan concentraties boven de blootstellingsgrens moeten ze geschikte, goedgekeurde ademhalingsbeschermingsmiddelen dragen. Om de drager te beschermen, moet de ademhalingsbescherming goed passen en op de juiste wijze worden gebruikt en onderhouden. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen filtertype: Deeltjesfilter conform EN 143 Zure gassen filter Type E Geel volgens EN14387. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 149:2001 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen half masker: - Valve filtering: EN405; of; Halfgelaatsmasker: EN140; plus filter, NL141. Wanneer RPE wordt gebruik gemaakt van een gezichtsmasker Fit test moet worden uitgevoerd

Skin/Body

Kleding met lange mouwen.

Environmental

Geen informatie beschikbaar.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Flammability
---
Cloud Point
---
Melting Point
Geen gegevens beschikbaar
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Bulk Density
Niet van toepassing
Odor
Geen informatie beschikbaar
Flash Point
> 105 °C / > 221 °F
Colour Intensity
---
Density
---
Solidification Point
---
Kinematic Viscosity
---
Solubility In Water
Reageert met water
Solubility
---
Physical State
Vloeistof
Evaporation Rate
---
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Dynamic Viscosity
---
Lower Explosive Limit
---
Appearance
Helder
Explosive Limits
---
Colour
---
Vapor Density
6.96 (Lucht = 1,0)
Partition Coefficient
---
Relative Evaporation Rate
---
Boiling Point
147 - 150 °C / 296.6 - 302 °F
Freezing Point
---
Crystallisation Point
---
Properties Status
---
Upper Explosive Limit
---
Form
---
Vapor Pressure
3.8 mmHg @ 25 °C
Voc Content
---
Softening Point
---
Solubility In Fat
---
Auto Ignition Temperature
---
Molecular Weight
201.85
Decomposition Temperature
---
Ph
Geen informatie beschikbaar
Metal Corrosion
---
Relative Density
2.310
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Gevoelig voor vocht.

Reactivity

Ja

Hazardous reactions

Geen bij normale verwerking. Reageert heftig met water.

Avoid

Blootstelling aan vochtige lucht of water. Blootstelling aan vocht.

Incompatible

Water. Sterk oxiderende middelen. Sterke basen. Alcoholen.

Decomposition

Koolstofmonoxide (CO). Kooldioxide (CO2). Waterstofhalogeniden.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN2513
Shipping Name
BROMOACETYL BROMIDE
Transport Class
8
Packing Group
II
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Bromoacetyl bromide?

The signal word is danger.

What is the physical form of Bromoacetyl bromide?

Bromoacetyl bromide is a vloeistof appearing as helder . It has geen informatie beschikbaar odor.

What is Bromoacetyl bromide used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for Bromoacetyl bromide?

This substance has 1 hazard statement:

  • H314: Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel

What is the melting point of Bromoacetyl bromide?

The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is 147 - 150 °C / 296.6 - 302 °F.