NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Triethyl orthoacetate

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Triethyl orthoacetate
Product Code
139650000; 139650050; 139651000; 139655000
Chemical Name
Triethyl orthoacetate

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher Scientific

manufacturer

Janssen Pharmaceuticalaan 3a, 2440 Geel, Belgium

F

Fisher Scientific UK

distributor

Bishop Meadow Road, Loughborough, Leicestershire LE11 5RG, United Kingdom

Emergency Contacts

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

België noodnummer

070 245 245

24u/7d

Telefoonnummer voor noodgevallen, Europa

+32 14 57 52 99

Telefoonnummer voor noodgevallen, VS

201-796-7100

CHEMTREC, VS

001-800-424-9300

CHEMTREC, Europa

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified warning

Hazard Classifications

Flam. Liq. Cat. 3 H226
Skin Irrit. Cat. 2 H315
Eye Irrit. Cat. 2 H319

GHS Pictograms

GHS02 - Flammable

GHS02

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H226 Ontvlambare vloeistof en damp
H315 Veroorzaakt huidirritatie
H319 Veroorzaakt ernstige oogirritatie

Precautionary Statements

P210 Verwijderd houden van warmte, hete oppervlakken, vonken, open vuur en andere ontstekingsbronnen. Niet roken
P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P302 + P352 BIJ CONTACT MET DE HUID: met veel water en zeep wassen
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Ethane, 1,1,1-triethoxy- EC: 201-112-4 78-39-7 97% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Slachtoffer van blootstelling verwijderen en laten gaan liggen. Het slachtoffer in frisse lucht brengen. Als het slachtoffer niet ademt, kunstmatige beademing toepassen. Medische hulp inroepen.

Symptoms: Ademhalingsmoeilijkheden

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water en zeep en alle verontreinigde kleding en schoenen uittrekken. Medische hulp inroepen.

Eye contact

Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Medische hulp inroepen.

Ingestion

Mond reinigen met water. Medische hulp inroepen.

Immediate Medical Attention

Medische hulp inroepen.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Waterspray, kooldioxide (CO2), droog chemisch product, chemisch schuim. Waternevel kan gebruikt worden om gesloten containers te koelen.

Unsuitable media

Geen informatie beschikbaar.

Specific hazards

Ontvlambaar. Dampen kunnen explosieve mengsels vormen met lucht. Dampen kunnen zich naar een ontstekingsbron verspreiden en dan een steekvlam terug geven. Containers kunnen exploderen wanneer ze worden verwarmd. Dampen kunnen explosieve mengsels vormen met lucht.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Environmental

Zie rubriek 12 voor aanvullende ecologische informatie.

Cleanup methods

In geschikte, gesloten containers bewaren voor verwijdering.

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Aanraking met de ogen en de huid vermijden. Nevel/damp/spuitnevel niet inademen. Maatregelen treffen tegen ontladingen van statische elektriciteit. Vonkvast gereedschap en explosiebestendige uitrusting gebruiken. Uitsluitend vonkvrij gereedschap gebruiken. Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen.

Storage

Bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats. In goed gesloten verpakking bewaren.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- and veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder. Niet eten, drinken of roken tijdens het gebruik van dit product. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Was de handen vóór pauzes en na het werk.

Fire prevention

Maatregelen treffen tegen ontladingen van statische elektriciteit. Vonkvast gereedschap en explosiebestendige uitrusting gebruiken. Uitsluitend vonkvrij gereedschap gebruiken. Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Zorgen voor voldoende ventilatie, met name in besloten ruimten. Zorgen voor oogdouches en veiligheidsdouches vlakbij de werkplek. Gebruik explosiebeveiligde elektrische/verlichting/apparatuur. Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Natuurlijk rubber, Butylrubber, Nitrilrubber, Neopreen, PVC. Doorbraaktijd: Zie aanbevelingen van de fabrikant. EU-norm: EN 374. Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. Zorg ervoor dat handschoenen zijn geschikt voor de taak. Chemische compatibiliteit, behendigheid, Operationele voorwaarden. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Stofbril (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Geen beschermende uitrusting nodig bij normaal gebruik. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Blijf zorgen voor voldoende ventilatie

Skin/Body

Draag geschikte veiligheidshandschoenen en beschermende kleding om blootstelling van de huid te voorkomen.

Environmental

Geen informatie beschikbaar.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
Vloeistof
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
Helder
Colour
---
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
Geen informatie beschikbaar
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Ph
Geen gegevens beschikbaar
Melting Point
Geen gegevens beschikbaar
Boiling Point
142 °C / 287.6 °F
Flash Point
36 °C / 96.8 °F
Freezing Point
---
Softening Point
Geen gegevens beschikbaar
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
---
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Density
Geen gegevens beschikbaar
Relative Density
0.885
Bulk Density
Niet van toepassing
Density
---
Flammability
Ontvlambaar
Upper Explosive Limit
---
Lower Explosive Limit
---
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
455 °C / 851 °F
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Solubility
---
Partition Coefficient
---
Solubility In Water
Decomposes
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
162.23
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
1 mPa.s at 20 °C
Kinematic Viscosity
---
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Stabiel onder normale omstandigheden.

Reactivity

Geen bekend (op basis van verstrekte informatie)

Hazardous reactions

Kan ontplofbare peroxiden vormen.

Avoid

Incompatibele producten. Blootstelling aan vochtige lucht of water. Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen.

Incompatible

Zuren. Sterk oxiderende middelen.

Decomposition

Koolstofmonoxide (CO). Kooldioxide (CO2). Organische zuren.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN3272
Shipping Name
Esters, n.e.g
Transport Class
3
Packing Group
III
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Triethyl orthoacetate?

The signal word is warning.

What is the physical form of Triethyl orthoacetate?

Triethyl orthoacetate is a vloeistof appearing as helder . It has geen informatie beschikbaar odor.

What is Triethyl orthoacetate used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for Triethyl orthoacetate?

This substance has 3 hazard statements:

  • H226: Ontvlambare vloeistof en damp
  • H315: Veroorzaakt huidirritatie
  • H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie

What is the melting point of Triethyl orthoacetate?

The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is 142 °C / 287.6 °F.