NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Propargylamine hydrochloride

CAS 15430-52-1
EC 239-440-5

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Propargylamine hydrochloride
Product Code
131470000; 131470010; 131470100
Synonyms
2-Propynylamine hydrochloride

Regulatory Identifiers

CAS Number
15430-52-1 Check regulations →
EC Number
239-440-5 Check regulations →

Identified Uses

Laboratoriumchemicaliën.

Uses advised against

Geen gegevens beschikbaar

Manufacturers & Suppliers

T

Thermo Fisher Scientific

manufacturer

Janssen Pharmaceuticalaan 3a, 2440 Geel, Belgium

F

Fisher Scientific UK

distributor

Bishop Meadow Road, Loughborough, Leicestershire LE11 5RG, United Kingdom

Emergency Contacts

Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC)

+31 (0)88 755 8000

België noodnummer

070 245 245

24u/7d

Emergency Contact

+32 14 57 52 99

Emergency Contact

201-796-7100

CHEMTREC

001-800-424-9300

CHEMTREC

001-703-527-3887

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified warning

Hazard Classifications

Acute Tox. Cat. 4 H302
Acute Tox. Cat. 4 H312
Acute Tox. Cat. 4 H332
Skin Irrit. Cat. 2 H315
Eye Irrit. Cat. 2 H319
STOT SE Cat. 3 H335

GHS Pictograms

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H302 + H312 + H332 Schadelijk bij inslikken, bij contact met de huid en bij inademing
H315 Veroorzaakt huidirritatie
H319 Veroorzaakt ernstige oogirritatie
H335 Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken

Precautionary Statements

P261 Inademing van stof/rook/gas/nevel/damp/spuitnevel vermijden
P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen
P301 + P312 NA INSLIKKEN: bij onwel voelen een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen
P302 + P352 BIJ CONTACT MET DE HUID: met veel water en zeep wassen
P304 + P340 NA INADEMING: de persoon in de frisse lucht brengen en ervoor zorgen dat deze gemakkelijk kan ademen
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Prop-2-ynylamine hydrochloride EC: 239-440-5 15430-52-1 94% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Slachtoffer van blootstelling verwijderen en laten gaan liggen. Het slachtoffer in frisse lucht brengen. Bij moeizame ademhaling zuurstof toedienen. Als het slachtoffer niet ademt, kunstmatige beademing toepassen. Medische hulp inroepen.

Skin contact

Onmiddellijk afspoelen met veel water en zeep en alle verontreinigde kleding en schoenen uittrekken. Medische hulp inroepen.

Eye contact

Onmiddellijk spoelen met veel water, ook onder de oogleden, gedurende minstens 15 minuten. Medische hulp inroepen.

Ingestion

GEEN braken opwekken. Mond reinigen met water. Medische hulp inroepen.

Immediate Medical Attention

Medische hulp inroepen.

Medical Treatment

De symptomen behandelen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Kooldioxide (CO2). Droog chemisch product. chemisch schuim.

Unsuitable media

Water.

Specific hazards

Thermische ontleding kan leiden tot het vrijkomen van irriterende gassen en dampen.

Firefighter Protection

Net als bij iedere brand, onafhankelijke ademhalingsapparatuur gebruiken, werkend onder overdruk, goedgekeurd door MSHA/NIOSH of gelijkwaardig en volledig beschermende uitrusting dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Environmental

Zie rubriek 12 voor aanvullende ecologische informatie.

Cleanup methods

Opvegen en in geschikte containers scheppen voor verwijdering.

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Aanraking met de ogen en de huid vermijden. Stof niet inademen. Contact met huid en kleding vermijden. Na hantering grondig wassen.

Storage

Op een droge plaats bewaren. In goed gesloten verpakking bewaren. In de ijskast bewaren.

Hygiene

Goede industriële hygiëne- and veiligheidsprocedures in acht nemen tijdens gebruik. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder. Niet eten, drinken of roken tijdens het gebruik van dit product. Verontreinigde kleding en handschoenen uittrekken en wassen, ook de binnenkant ervan, voordat deze opnieuw gedragen worden. Was de handen vóór pauzes en na het werk.

Fire prevention

Verwijderd houden van warmte, vonken en vuur.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Zorgen voor voldoende ventilatie, met name in besloten ruimten. Zorgen voor oogdouches en veiligheidsdouches vlakbij de werkplek. Waar mogelijk moeten technische beheersmaatregelen worden toegepast om emissie van gevaarlijke stoffen bij de bron te voorkomen. Voorbeelden van technische beheersmaatregelen zijn: isolatie of afsluiting van het proces, het aanbrengen van wijzigingen in het proces of de apparatuur om emissie of contact te minimaliseren, en het gebruik van goed ontworpen afzuigsystemen

Hands

Beschermende handschoenen. Materiaal: Nitrilrubber, Neopreen, Natuurlijk rubber, PVC. Doorbraaktijd: Zie aanbevelingen van de fabrikant. EU-norm: EN 374. Inspecteer de handschoenen voor gebruik. Neem de voorschriften in acht over doorlaatbaarheid en doordrenkingstijd, zoals aangeleverd door de leverancier van de handschoenen. Zorg ervoor dat handschoenen zijn geschikt voor de taak. Chemische compatibiliteit, behendigheid, Operationele voorwaarden. Houd ook rekening met specifieke plaatselijke gebruiksomstandigheden, zoals gevaar voor insnijdingen, slijtage en aanraking. Verwijder handschoenen met zorg het vermijden van contaminatie van de huid.

Eyes

Stofbril (EU-norm - EN 166)

Respiratory

Wanneer werknemers worden blootgesteld aan concentraties boven de blootstellingsgrens moeten ze geschikte, goedgekeurde ademhalingsbeschermingsmiddelen dragen. Om de drager te beschermen, moet de ademhalingsbescherming goed passen en op de juiste wijze worden gebruikt en onderhouden. Grootschalige / gebruik in noodgevallen: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 136 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen filtertype: Deeltjesfilter conform EN 143. Kleinschalige / Laboratorium gebruik: Gebruik een volgens NIOSH/MSHA of Europese Richtlijn EN 149:2001 goedgekeurd gasmasker wanneer de limieten voor blootstelling worden overschreden of wanneer irritatie of andere symptomen optreden. Aanbevolen half masker: - Filtro de Partículas: EN149: 2001. Wanneer RPE wordt gebruik gemaakt van een gezichtsmasker Fit test moet worden uitgevoerd

Skin/Body

Draag geschikte veiligheidshandschoenen en beschermende kleding om blootstelling van de huid te voorkomen.

Environmental

Geen informatie beschikbaar.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Partition Coefficient
Geen gegevens beschikbaar
Colour
Bruin
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Bulk Density
Geen gegevens beschikbaar
Lower Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Solidification Point
---
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Dynamic Viscosity
---
Evaporation Rate
Niet van toepassing - Vaste stof
Relative Evaporation Rate
---
Freezing Point
---
Solubility In Water
Geen informatie beschikbaar
Form
Poeder
State Under Standard Conditions
---
Softening Point
Geen gegevens beschikbaar
Cloud Point
---
Kinematic Viscosity
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Density
Niet van toepassing
Crystallisation Point
---
Flammability
Niet van toepassing (Vloeistof), Geen informatie beschikbaar (vast, gas)
Physical State Data
solid
Properties Status
---
Solubility
---
Molecular Weight
91.54
Density
Geen gegevens beschikbaar
Upper Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Colour Intensity
---
Boiling Point
Geen informatie beschikbaar
Appearance
Bruin
Explosive Limits
---
Physical State
Poeder Vaste stof
Ph
Geen informatie beschikbaar
Metal Corrosion
---
Melting Point
175 - 182 °C / 347 - 359.6 °F
Odor
Geen informatie beschikbaar
Flash Point
Geen informatie beschikbaar
Voc Content
---
Relative Density
---
Solubility In Fat
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Stabiel onder aanbevolen opslagomstandigheden.

Reactivity

Geen bekend (op basis van verstrekte informatie)

Hazardous reactions

Geen informatie beschikbaar.

Avoid

Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen. Buitensporige hitte. Incompatibele producten. Blootstelling aan vocht.

Incompatible

Zuren. Zuuranhydriden. Zuurchloriden. Reductiemiddel. Oxidatiemiddel.

Decomposition

Stikstofoxiden (NOx). Koolstofmonoxide (CO). Kooldioxide (CO2). Waterstofchloridegas.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
UN2811
Shipping Name
Giftige vaste stof, organisch, n.e.g.
Transport Class
6.1
Packing Group
III
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What other names is Propargylamine hydrochloride known by?

Propargylamine hydrochloride is also known as: 2-Propynylamine hydrochloride

What is the hazard signal word for Propargylamine hydrochloride?

The signal word is warning.

What is the physical form of Propargylamine hydrochloride?

Propargylamine hydrochloride is a poeder vaste stof appearing as bruin with bruin color. It has geen informatie beschikbaar odor.

What is Propargylamine hydrochloride used for?

Laboratoriumchemicaliën.

What are the hazard statements for Propargylamine hydrochloride?

This substance has 4 hazard statements:

  • H302 + H312 + H332: Schadelijk bij inslikken, bij contact met de huid en bij inademing
  • H315: Veroorzaakt huidirritatie
  • H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie
  • H335: Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken

What is the melting point of Propargylamine hydrochloride?

The melting point is 175 - 182 °C / 347 - 359.6 °F and the boiling point is Geen informatie beschikbaar.