NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Interflon Lube TF

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report.

Get Free Audit
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Interflon Lube TF

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Industrieel gebruik

Manufacturers & Suppliers

Interflon BV logo

Interflon BV

manufacturer

Belder 47, 4704 RK Roosendaal, Nederland

+31 (0)165 553911

http://www.interflon.com

Emergency Contacts

Centre Antipoisons

+32 (0)70 245 245

ma - vr 00:00 - 23:00

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified warning

Hazard Classifications

Eye Irrit. Cat. 2 H319
Skin Sens. Cat. 1B H317
Aquatic Chronic Cat. 3 H412

GHS Pictograms

GHS07 - Health hazard

GHS07

Hazard Statements

H317 Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
H319 Veroorzaakt ernstige oogirritatie.
H412 Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

Precautionary Statements

P261 Inademing van stof/rook/gas/nevel/damp/spuitnevel vermijden.
P273 Voorkom lozing in het milieu.
P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen.
P333 + P313 Bij huidirritatie of uitslag: een arts raadplegen.
P337 + P313 Bij aanhoudende oogirritatie: een arts raadplegen.
P362 + P364 Verontreinigde kleding uittrekken en wassen alvorens deze opnieuw te gebruiken.
P501 Inhoud/verpakking afvoeren naar industriële verbrandingsinstallatie.

Get a free compliance audit

Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report

Free Audit
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture

Mengsel van minerale en plantaardige oliën, additieven en MicPol®

Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Hydrocarbons, C11-C14, n-alkanes, isoalkanes, cyclic, <2% aromatics EC: 926-141-6 64742-47-8 50 - 75% Yes
(Z)-N-methyl-N-(1-oxo-9-octadecenyl)glycine EC: 203-749-3 110-25-8 1 - 2.5% Yes
Amines, N-(C16-18 (even numbered) and C18-unsatd. alkyl) trimethylenedi-, ethoxylated(NLP) EC: 800-029-6 1290049-56-7 1% Yes
(Z)-octadec-9-enylamine, C16-18-(even numbered, saturated and unsaturated)-alkylamines EC: 627-034-4 1213789-63-9 1% Yes
Amines, C10-14-tert-alkyl EC: 701-175-2 68955-53-3 1% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Bij onregelmatige ademhaling of ademstilstand direct een arts raadplegen en eerste hulp toedienen. Voor verse lucht zorgen.

Skin contact

Met veel water en zeep wassen.

Eye contact

Contactlenzen verwijderen, indien mogelijk. Blijven spoelen. Minstens 10 minuten met schoon, vloeiend water spoelen terwijl de oogleden worden opengehouden.

Ingestion

Mond met water spoelen (alleen als de persoon bij bewustzijn is). GEEN braken opwekken.

Immediate Medical Attention

geen

Medical Treatment

geen

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Sproeiwater, BC-poeder, Kooldioxide (CO2)

Unsuitable media

Volle waterstraal

Specific hazards

Speciale gevaren die door de stof of het mengsel worden veroorzaakt

Instructions

Met normale voorzorgen vanaf een redelijke afstand blussen. Brandbestrijdingsmaatregelen op de omgeving afstemmen.

Firefighter Protection

In geval van brand en/of explosie inademen van rook vermijden.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Personen in veiligheid brengen.

Environmental

Vermijden dat het product in afvoerkanalen, oppervlaktewater of grondwater terechtkomt. Verontreinigd waswater terughouden en verwijderen.

Cleanup methods

Afvegen met absorberend materiaal (bv lap, vlies). Gelekte/gemorste stof opruimen: zaagsel, kiezelgoer (diatomiet), zand, universeel bindmiddel

Materials: absorberend materiaal (bv lap, vlies), zaagsel, kiezelgoer (diatomiet), zand, universeel bindmiddel

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Gebruik van plaatselijke en algehele ventilatie. Uitsluitend op goed geventileerde plaatsen gebruiken.

Hygiene

Na gebruik handen wassen. Niet eten, drinken of roken op plaatsen waar wordt gewerkt. Verontreinigde kleding en beschermde uitrusting uittrekken alvorens ruimten te betreden waar wordt gegeten. Eten en drinken niet samen met chemische stoffen opbergen. Voor chemische stoffen geen verpakkingen gebruiken die voor levensmiddelen zijn bedoeld. Verwijderd houden van eet- en drinkwaren en van diervoeder.

Fire prevention

Maatregelen ter voorkoming van brand

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Uitsluitend op goed geventileerde plaatsen gebruiken.

Hands

Draag geschikte handschoenen. Geschikt zijn volgens EN 374 beproefde handschoenen tegen chemicaliën. Voor gebruik lekdichtheid/ondoordringbaarheid bepalen. Bij hergebruik van de handschoenen, voor het uittrekken reinigen en daarna goed laten luchten. Er wordt aangeraden om in geval van speciale applicaties de chemische bestendigheid van de boven genoemde veiligheidshandschoenen samen met de leverancier van de handschoenen na te gaan.

Eyes

Een bescherming voor de ogen/voor het gezicht dragen.

Respiratory

Bij ontoereikende ventilatie een geschikte adembescherming dragen.

Skin/Body

Preventieve huidbescherming (huidbeschermende crèmes) wordt aanbevolen.

Environmental

Neem passende maatregelen om verspreiding in het milieu te voorkomen. Vermijden dat het product in afvoerkanalen, oppervlaktewater of grondwater terechtkomt.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
vloeibaar
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
---
Colour
geelbruin
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
Olieachtig
Odor Threshold
---
Ph
niet bepaald
Melting Point
niet bepaald
Boiling Point
201,7 °C bij 99.796 Pa
Flash Point
83 °C bij 1 atm
Freezing Point
---
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
niet bepaald
Vapor Pressure
2 hPa bij 20 °C
Vapor Density
deze informatie is niet beschikbaar
Relative Density
---
Bulk Density
---
Density
0,85 g/cm³
Flammability
niet relevant, (vloeistof)
Upper Explosive Limit
8 vol%
Lower Explosive Limit
1 vol%
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
>200 °C (zelfontbrandingstemperatuur (vloeistoffen en gassen))
Decomposition Temperature
---
Solubility
niet bepaald
Partition Coefficient
deze informatie is niet beschikbaar
Solubility In Water
---
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
---
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
71 – 75 mPa s bij 20 °C
Kinematic Viscosity
22 – 27 cSt bij 40 °C
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Zie onder "Te vermijden omstandigheden".

Reactivity

Voor incompatibele producten: zie onder "Te vermijden omstandigheden" en "Chemisch op elkaar inwerkende materialen".

Hazardous reactions

Geen gevaarlijke reacties bekend.

Avoid

Er zijn geen specifieke voorwaarden bekend die moeten worden vermeden.

Incompatible

Oxideringsmiddelen (oxiderend)

Decomposition

Bekende en redelijkerwijs te verwachten gevaarlijke ontledingsproducten, die bij gebruik, opslag, lozing en verhitting worden geproduceerd, zijn niet bekend. Gevaarlijke verbrandingsproducten: zie rubriek 5.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

The data for this section has not been processed yet.

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

The data for this section has not been processed yet.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
9003
Shipping Name
STOFFEN MET EEN VLAMPUNT VAN MEER DAN 60 °C EN TEN HOOGSTE 100 °C
Transport Class
9
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

The data for this section has not been processed yet.

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Interflon Lube TF?

The signal word is warning.

What is the physical form of Interflon Lube TF?

Interflon Lube TF is a vloeibaar with geelbruin color. It has olieachtig odor.

What is the solubility of Interflon Lube TF?

niet bepaald

What is Interflon Lube TF used for?

Industrieel gebruik

What are the hazard statements for Interflon Lube TF?

This substance has 3 hazard statements:

  • H317: Kan een allergische huidreactie veroorzaken.
  • H319: Veroorzaakt ernstige oogirritatie.
  • H412: Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.

What is the melting point of Interflon Lube TF?

The melting point is niet bepaald and the boiling point is 201,7 °C bij 99.796 Pa.