Identification
Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information
Product Information
- Product Name
- (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing
- Product Code
- 91862
Regulatory Identifiers
- CAS Number
- N/A
Identified Uses
Laboratoriumchemikaliën, Vervaardiging van stoffen
Uses advised against
Alleen bestemd voor onderzoek en ontwikkeling (R&D). Niet bestemd voor farmaceutisch, huishoudelijk of ander gebruik.
Manufacturers & Suppliers
Merck Life Science BV
national supplier
Ildefonse Vandammestraat 5/7B, B-1560 HOEILAART
+32 (0)3 899-1301
Emergency Contacts
CHEMTREC
+(32) 28 083237
Anti-poison centre
070 245245
Hazard Identification
GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements
Hazard Classifications
GHS Pictograms
GHS02
GHS05
GHS07
GHS08
Hazard Statements
Precautionary Statements
Get a free compliance audit
Upload your SDS inventory and get a detailed compliance report
Composition / Information on Ingredients
Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification
| Chemical Name | CAS Number | Concentration | Hazardous |
|---|---|---|---|
| Tetrahydrofuraan EC: 203-726-8 | 109-99-9 | 90 - 100% | Yes |
First Aid Measures
Emergency procedures for chemical exposure incidents
Na inademen: frisse lucht. Arts waarschuwen.
Bij aanraking met de huid: Verontreinigde kleding onmiddellijk uittrekken. Huid met water afspoelen/afdouchen. Een arts raadplegen.
Na oog contact: uitspoelen met ruim voldoende water. Onmiddellijk een oogarts raadplegen. Contactlenzen uitnemen.
Na inslikken: slachtoffer onmiddellijk water laten drinken (niet meer dan twee glazen). Een arts raadplegen.
Firefighting Measures
Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection
Kooldioxide (CO2), Droogpoeder
Water, Schuim
Mengsel bevat brandbare bestanddelen. Opletten voor vuurterugslag. Dampen zijn zwaarder dan lucht en verspreiden zich mogelijk over de vloer. Mag niet in aanraking komen met: Water. Vormt ontplofbare mengsels met lucht bij omgevingstemperaturen. In geval van brand kunnen er gevaarlijke brandgassen en dampen ontstaan.
Container uit gevaarzone weghalen en koelen met water. Gassen/dampen/nevels neerslaan met behulp van een watersproeistraal.
Firefighter Protection
Blijf niet in de gevarenzone zonder beademingsapparatuur die onafhankelijk is van de omgevingslucht. Om huidcontact te vermijden, houd een veilige afstand en draag geschikte beschermende kleding.
Accidental Release Measures
Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection
Dampen, aërosol niet inademen. Vermijd contact met de stof. Zorg voor voldoende ventilatie. Verwijderd houden van warmte en ontstekingsbronnen. Gevarenzone ontruimen, noodprocedures volgen, een deskundige raadplegen.
Product niet in de riolering laten komen.
Voorzichtig opnemen met vloeistofabsorberend materiaal (b.v. Chemizorb®). Ter afvalverwerking aanbieden. Vervuild oppervlak schoonmaken.
Materials: vloeistofabsorberend materiaal (b.v. Chemizorb®)
Related Products
Similar products with comparable safety profiles
Trimethylsulfoniumhydroxide-Oplossing
---
Boortrifluoride Methanol Complex Oplossing
---
Chloortrimethylsilaan
CAS: 75-77-4
Tetramethylammoniumhydroxide-Oplossing
UFI: FT63-66AU-499D-HCJ4
Dimethylamine-Oplossing
---
Chloortrimethylsilaan voor gaschromatografie
CAS: 75-77-4
Pentanatrium-diethyleentriamine-pentaacetaat-Oplossing
---
(Trimethylsilyl) diazomethane solution
---
Handling and Storage
Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements
Werken onder afzuiging. Stof/mengsel niet inademen. Ontwikkeling van dampen/aerosolen vermijden. Werkplek droog houden. Produkt mag niet met water in aanraking komen.
Goed afgesloten. Verwijderd houden van warmte en ontstekingsbronnen. Bewaren onder inert gas.
Verontreinigde kleding meteen vervangen. Gebruik huidbeschermende crème. Na het werken met de stof handen en gezicht wassen.
Verwijderd houden van open vuur, hete oppervlakken en ontstekingsbronnen.
Exposure Controls / PPE
Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment
Materiaal : butylrubber Doorbraaktijd : 10 min Handschoendikte : 0,3 mm Beschermingsindex : Spad contact Fabrikant : Butoject® (KCL 897 / Aldrich Z677647, Maat M) Opmerkingen : Met handschoenen hanteren. Handschoenen voor gebruik goed controleren. Handschoenen netjes uittrekken zonder de buitenkant aan te raken met de blote hand. Gebruikte handschoenen direct weggooien volgens de geldende laboratoriumregels. Was en droog de handen. De gekozen veiligheidshandschoenen moeten voldoen aan de specificaties van de verordening (EU) 2016/425 en de norm En 374, die daarvan is afgeleid. Bij gebruik in oplossing, of gemengd met andere bestanddelen, of onder omstandigheden anders dan volgens EN 374, eerst contact opnemen met de leverancier van de volgens de EG-richtlijnen goedgekeurde handschoenen. Deze aanbeveling is enkel een advies en dient ge-evalueerd worden door een arbeidshygiënist of veiligheidsdeskundige die bekend is met de specifieke situatie en gebruik door onze klanten. Het moet niet gezien worden als directe toestemming voor ieder specifiek gebruiksscenario.
Gebruik gezichts- en/of oogbescherming getest en goedgekeurd door officiële instellingen zoals NIOSH (US) of EN166 (EU). Nauw aansluitende veiligheidsstofbril
nodig indien dampen/aerosolen gevormd worden. Onze aanbevelingen voor het filteren van de ademhalingsbescherming zijn gebaseerd op de volgende normen: DIN EN 143, DIN 14387 en andere geldende normen m.b.t. het gebruikte ademhalingsbeschermingssysteem. Aanbevolen filtertype: : Filter type ABEK De ondernemer moet er voor zorgen dat onderhoud, reiniging en beproeving van adembeschermingstoestellen worden uitgevoerd volgens de voorschriften van de leverancier. Deze maatregelen moeten uitvoerig zijn gedocumenteerd.
Vlamvertragende, antistatische beschermingskleding.
Product niet in de riolering laten komen. Risico op explosie.
Physical and Chemical Properties
Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics
Stability and Reactivity
Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials
Het product is chemisch stabiel onder standaard omgevingsvoorwaarden (kamertemperatuur).
Mogelijk vorming van peroxiden. Dampen kunnen explosief mengsel vormen met lucht.
Geen gegevens beschikbaar
Verwarmend. Vocht.
Zuurstof
Peroxiden
Ecological Information
Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data
The data for this section has not been processed yet.
Disposal Considerations
Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes
The data for this section has not been processed yet.
Transport Information
UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements
- UN Number
- 1993
- Shipping Name
- BRANDBARE VLOEISTOF, N.E.G. (Ruppert-Prakash reagent, Tetrahydrofuraan)
- Transport Class
- 3
- Packing Group
- II
Regulatory Information
Chemical regulations, safety assessments, and compliance status
The data for this section has not been processed yet.
Frequently Asked Questions
Common questions about safety, handling, and properties
What is the hazard signal word for (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing?
The signal word is danger.
What is the physical form of (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing?
(Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing is a vloeibaar with kleurloos color. It has geen gegevens beschikbaar odor.
What is (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing used for?
Laboratoriumchemikaliën, Vervaardiging van stoffen
What are the hazard statements for (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing?
This substance has 7 hazard statements:
- H225: Licht ontvlambare vloeistof en damp.
- H261: In contact met water komen ontvlambare gassen vrij.
- H302: Schadelijk bij inslikken.
- H318: Veroorzaakt ernstig oogletsel.
- H335: Kan irritatie van de luchtwegen veroorzaken.
- H336: Kan slaperigheid of duizeligheid veroorzaken.
- H351: Verdacht van het veroorzaken van kanker.
What is the melting point of (Trifluormethyl)-trimethylsilaan-Oplossing?
The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is Geen gegevens beschikbaar.