NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

PED 6867

Keep this SDS organized and up to date

Add this SDS to your NextSDS library and keep all its safety information in one place.

Add to my SDS library for free
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
PED 6867
Product Code
804744

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Heavy-duty motorolie

Uses advised against

Raadpleeg de leverancier bij ander gebruik dan hierboven vermeld.

Manufacturers & Suppliers

C

Chevron Belgium BV

distributor

Zuiderpoort Office Park, Gaston Crommenlaan 4, 9050 Gent, Belgium

0032/(0)9 293 71 11

Emergency Contacts

CHEMTREC

+1 703 527 3887

Centre Antipoisons

+32022649636

Chevron – noodnummer & informatiecentrum

+1 510 231 0623

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified no signal word

GHS Pictograms

Still copying SDS data manually?Free

You don't have to. NextSDS reads this SDS and adds the information to your library automatically.

Let NextSDS do it for me
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture

Deze stof is een mengsel.

Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Destillaten, met waterstof behandeld zwaar paraffinisch EC: 265-157-1 64742-54-7 70 - 90% No
Sterk geraffineerde minerale olie (C15 - C50) --- 5 - 10% Yes
Reactiemassa van isomeren van: C7-9-alkyl 3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyfenyl)propionaat EC: 406-040-9 125643-61-0 1 - 5% Yes
Zink bis[O,O-bis(2-ethylhexyl)] bis(dithiofosfaat) EC: 224-235-5 4259-15-8 1 - 2% Yes
Benzeensulfonzuur, methyl- mono-C20-24-vertakte alkylderivaten, calciumzouten EC: 682-816-2 722503-68-6 0.1 - 1% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

In geval van blootstelling aan overmatige hoeveelheden in de lucht, de blootgestelde persoon naar de frisse lucht brengen. Medische hulp vragen indien getroffene hoest of moeilijk ademt. De getroffene naar de frisse brengen. Indien getroffene niet meer ademt, beademing toepassen. Indien getroffene moeilijk ademt, zuurstof toedienen. Onmiddellijk medische hulp vragen.

Symptoms: hoest of moeilijk ademt

Skin contact

Kledij en schoeisel uittrekken indien ze verontreinigd zijn. De stof met zeepsop van de huid verwijderen. Verontreinigde kledij en schoeisel wegwerpen of grondig reinigen vooraleer ze opnieuw te dragen.

Symptoms: Contact met de huid is normaliter niet schadelijk.

Eye contact

Uit voorzorg de contactlenzen (in voorkomend geval) wegnemen en de ogen met water spoelen.

Symptoms: De stof veroorzaakt normaliter geen langdurige of significante irritatie van de ogen.

Ingestion

Getroffene niet doen braken. Uit voorzorg medisch advies vragen.

Symptoms: Inslikken is normaliter niet schadelijk.

Immediate Medical Attention

Medische hulp vragen indien getroffene hoest of moeilijk ademt. Onmiddellijk medische hulp vragen. Uit voorzorg medisch advies vragen.

Medical Treatment

Bij een vergiftiging door zwavelwaterstof wordt het toedienen van 100% zuivere zuurstof en een medische nabehandeling aanbevolen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

verneveld water, schuim, droog poeder of kooldioxide (CO2)

Specific hazards

Verbranding van deze stof vormt een complex mengsel van in de lucht zwevende vaste en vloeistofdeeltjes, gassen als koolmonoxide en kooldioxide en niet geïdentificeerde organische verbindingen.

Instructions

Wanneer deze stof bij een brand betrokken is, geen gesloten of besloten ruimte betreden zonder onafhankelijk ademhalingstoestel en de passende beschermmiddelen.

Firefighter Protection

Wanneer deze stof bij een brand betrokken is, geen gesloten of besloten ruimte betreden zonder onafhankelijk ademhalingstoestel en de passende beschermmiddelen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Alle relevante plaatselijke en internationale voorschriften in acht nemen. Onnodig en onbeschermd personeel geen toegang geven. Om problemen in het verontreinigde gebied te verhelpen of om er te controleren of de gewone activiteiten veilig kunnen hervat worden de voorzorgsmaatregelen van sectie Maatregelen ter beheersing van blootstelling / Persoonlijke bescherming treffen. Zie sectie 5 en 8 voor meer informatie.

Environmental

Stop de bron van het lek als u dat zonder risico kunt doen. Vrijgekomen stof opvangen om verdere vervuiling van grond, oppervlaktewater of grondwater te voorkomen.

Cleanup methods

Ruim de vrijgekomen stof zo snel mogelijk op, verwijder verontreinigd materiaal en afvoeren overeenkomstig de geldende regels.

—

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Contact met ogen, huid of kledij voorkomen. De stof niet proeven of inslikken. Gas niet inademen. Na hantering grondig wassen. Er kunnen toxische H2S-concentraties aanwezig zijn in opslagreservoirs en schepen voor bulktransport. Voor deze ruimtes geopend of betreden worden moet gecontroleerd worden of er geen H2S aanwezig is. Wanneer het risico bestaat dat 50% van de arbeidshygiënische blootstellingsgrens overschreden wordt, is een bewaking van de H2S-concentraties vereist.

Storage

Niet van toepassing

Hygiene

Na hantering grondig wassen.

Fire prevention

Containers niet blootstellen aan warmte, vlammen, vonken, statische elektriciteit of andere ontstekingsbronnen.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Op een goed verluchte plaats gebruiken.

Hands

Materiaal voor chemische handschoenen: Butyl (0.7 mm, 120 min), Nitril (0.8 mm, 240 min), Viton Butyl (0.3 mm, 240 min). Raadpleeg de PBM-fabrikanten voor informatie over de doorbraaktijd.

Eyes

Beschermingsuitrusting dragen om contact met de ogen te vermijden. Afhankelijk van de uit te voeren werkzaamheden bestaat de beschermingsuitrusting onder meer uit een veiligheidsbril, een chemische beschermbril, een gelaatsscherm of een combinatie van deze.

Respiratory

Een arbeidshygiënist of een veiligheidsprofessional moet een locatiespecifieke risicobeoordeling uitvoeren. Luchtzuiverend ademhalingsmasker: Alleen dampen: organische dampcartridge (filtertype A3 volgens EN 529:2005). Dampen en deeltjes: organische dampcartridge en deeltjesfilter (AP3-filter volgens EN 529:2005). Ademhalingsapparaat met positieve druk en luchttoevoer: indien concentratielimieten de maximale gebruiksconcentratie overschrijden of bij overschrijding van H2S-grenswaarden.

Skin/Body

Draag persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM) tegen chemicaliën om huidcontact te voorkomen. De keuze voor beschermende kleding tegen chemicaliën moet worden uitgevoerd door een arbeidshygiënist of veiligheidsprofessional en moet gebaseerd zijn op de geldende normen (ASTM F739 of EN 374). Het gebruik van PBM tegen chemicaliën hangt af van de uitgevoerde werkzaamheden, waarbij het kan gaan om chemische handschoenen, laarzen, schort en/of pak en volledige gezichtsbescherming.

Environmental

Zie plaatselijke milieubeschermingswetgeving of de bijlage, indien van toepassing.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
Vloeistof
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
---
Colour
Amber
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
Petroleumgeur
Odor Threshold
Geen gegevens beschikbaar
Ph
Geen gegevens beschikbaar
Melting Point
Geen gegevens beschikbaar
Boiling Point
Geen gegevens beschikbaar
Flash Point
(Cleveland openbekertest) 220 °C (428 °F) (Minimum)
Freezing Point
Geen gegevens beschikbaar
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Pressure
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Density
---
Relative Density
---
Bulk Density
---
Density
0.866 kg/l @ 15°C (59°F) (Typisch)
Flammability
Niet van toepassing
Upper Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Lower Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Solubility
Onoplosbaar in water.
Partition Coefficient
Geen gegevens beschikbaar
Solubility In Water
---
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
---
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
---
Kinematic Viscosity
78 mm2/s @ 40°C (104°F) (Typisch)
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Deze stof wordt als stabiel beschouwd voor zover de omgevingscondities normaal zijn en ze opgeslagen en gehanteerd wordt bij de aangewezen temperatuur en druk.

Reactivity

Kan met sterke zuren en sterke oxidantia zoals chloraten, nitraten, peroxides, enz. reageren.

Hazardous reactions

Gevaarlijke polymerisatiereacties zijn niet te verwachten.

Avoid

Niet van toepassing

Incompatible

Niet van toepassing

Decomposition

Alkylmercaptan (Hoge temperaturen), Zwavelwaterstof (Hoge temperaturen)

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

Bioaccumulatie

Benzeensulfonzuur, methyl- mono-C20-24-vertakte alkylderivaten, calciumzouten | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

12.1 Toxiciteit

Deze stof is normaliter onschadelijk voor aquatische organismen. Het product werd nog niet getest. Deze bewering werd afgeleid uit de eigenschappen van de afzonderlijke componenten.

12.2 Persistentie en afbreekbaarheid

Deze stof is normaliter niet goed biologisch afbreekbaar. Het product werd nog niet getest. Deze bewering werd afgeleid uit de eigenschappen van de afzonderlijke componenten.

12.3 Bioaccumulatie

Bioconcentratie factor: Geen Gegevens Beschikbaar Verdelingscoëfficiënt n-octanol/water (logaritmische waarde): Geen gegevens beschikbaar

12.4 Mobiliteit in de bodem

Geen gegevens beschikbaar.

12.5 Resultaten van PBT- en zPzB-beoordeling

Dit materiaal voldoet niet aan de criteria voor PBT of zPzB.

Dit materiaal voldoet niet aan de criteria voor PBT of zPzB.

12.6 Hormoonontregelende eigenschappen

Dit mengsel bevat geen stoffen waarvan is vastgesteld dat ze hormoonontregelende eigenschappen hebben.

Het mengsel bevat geen stoffen met hormoonontregelende eigenschappen.

12.7 Andere schadelijke effecten

Geen andere schadelijke gevolgen geïdentificeerd.

Geen andere schadelijke gevolgen geïdentificeerd.

12.1 Toxicity

Acute toxiciteit: Destillaten, met waterstof behandeld zwaar paraffinisch | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

12.1 Toxiciteit

Acute toxiciteit: Sterk geraffineerde minerale olie (C15 - C50) | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Acute toxiciteit

Reactiemassa van isomeren van: C7-9-alkyl 3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyfenyl)propionaat Protocol: OECD 202-Daphnia Immob/Repro Kwalificator test: EC50 Testresultaat: >100 mg/l Species: Invertebrate Duur: 24 hour(s)

12.1 Toxicity

Acute toxiciteit: Zink bis[O,O-bis(2-ethylhexyl)] bis(dithiofosfaat) | Kwalificator test: EC50 Testresultaat: 1.2 mg/l Species: Invertebrate Duur: 48 hour(s) * 'read-across'-gegevens van gelijkaardig materiaal

Acute toxiciteit

Benzeensulfonzuur, methyl- mono-C20-24-vertakte alkylderivaten, calciumzouten | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

12.1 Toxiciteit

Toxiciteit op lange termijn: Destillaten, met waterstof behandeld zwaar paraffinisch | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria voor toxiciteit op lange termijn.

12.1 Toxiciteit

Toxiciteit op lange termijn: Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria voor toxiciteit op lange termijn.

Toxiciteit op lange termijn

Reactiemassa van isomeren van: C7-9-alkyl 3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyfenyl)propionaat | Geen testgegevens beschikbaar

Geen testgegevens beschikbaar voor de toxiciteit op lange termijn.

12.1 Toxicity

Toxiciteit op lange termijn: Zink bis[O,O-bis(2-ethylhexyl)] bis(dithiofosfaat) Geen testgegevens beschikbaar

Geen testgegevens beschikbaar voor toxiciteit op lange termijn.

Toxiciteit op lange termijn

Benzeensulfonzuur, methyl- mono-C20-24-vertakte alkylderivaten, calciumzouten | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria voor toxiciteit op lange termijn.

12.2 Persistence and degradability

Biologische afbreekbaarheid: Destillaten, met waterstof behandeld zwaar paraffinisch: Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

12.2 Persistence and degradability

Sterk geraffineerde minerale olie (C15 - C50) | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Biologische afbreekbaarheid

Reactiemassa van isomeren van: C7-9-alkyl 3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyfenyl)propionaat | Protocol: OESO 301B-Gewijzigde Sturm Testresultaat: Niet gemakkelijk biologisch afbreekbaar

Biologische afbreekbaarheid

Zink bis[O,O-bis(2-ethylhexyl)] bis(dithiofosfaat) Testresultaat: Niet gemakkelijk biologisch afbreekbaar

Biologische afbreekbaarheid

Benzeensulfonzuur, methyl- mono-C20-24-vertakte alkylderivaten, calciumzouten | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Bioaccumulatie

Destillaten, met waterstof behandeld zwaar paraffinisch | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Bioaccumulatie

Sterk geraffineerde minerale olie (C15 - C50) | Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Op basis van de beschikbare gegevens wordt er niet voldaan aan de indelingscriteria

Bioaccumulatie

Reactiemassa van isomeren van: C7-9-alkyl 3-(3,5-di-tert-butyl-4-hydroxyfenyl)propionaat: Geen testgegevens beschikbaar

Bioaccumulatie

Zink bis[O,O-bis(2-ethylhexyl)] bis(dithiofosfaat) | Geen testgegevens beschikbaar

Geen testgegevens beschikbaar

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

Treatment

De stof voor zijn voorgenomen toepassing gebruiken of recycleren indien mogelijk. Er bestaan olieafhalingsdiensten die de afgewerkte olie kunnen recycleren of afvoeren.

Disposal

De verontreinigde stoffen in containers plaatsen en in overeenstemming met de toepasselijke reglementeringen afvoeren.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for PED 6867?

The signal word is no signal word.

What is the physical form of PED 6867?

PED 6867 is a vloeistof with amber color. It has petroleumgeur odor.

What is the solubility of PED 6867?

Onoplosbaar in water.

What is PED 6867 used for?

Heavy-duty motorolie

What is the melting point of PED 6867?

The melting point is Geen gegevens beschikbaar and the boiling point is Geen gegevens beschikbaar.