NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

NEOCRYL XK-12

Keep this SDS organized and up to date

Add this SDS to your NextSDS library and keep all its safety information in one place.

Add to my SDS library for free
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
NEOCRYL XK-12
Product Code
50008244

Regulatory Identifiers

CAS Number
N/A

Identified Uses

Hars gebruikt in de productie van coatings, inkten en/of lijmen

Manufacturers & Suppliers

C

Covestro Deutschland AG

manufacturer

COV Global Product Safety, 51365 Leverkusen

+49 214 6009 8134

Emergency Contacts

Chemtrec

+1-703-527-3887

Emergency Contact

+31 (0)88 755 8000

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified no signal word

GHS Pictograms

Still copying SDS data manually?Free

You don't have to. NextSDS reads this SDS and adds the information to your library automatically.

Let NextSDS do it for me
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type mixture
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on EC: 220-120-9 2634-33-5 0.036% Yes
ammoniak, watervrij EC: 231-635-3 7664-41-7 0.13% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Persoon in de frisse lucht brengen, warm houden, laten uitrusten, bij ademhalingsmoeilijkheden is doktershulp vereist. Indien nodig zuurstof of kunstmatige ademhaling. Bij onregelmatige ademhaling of ademstilstand kunstmatige beademing toepassen. Medische hulp inroepen. Bij bewusteloosheid stabiele zijligging toepassen en medische hulp inroepen. Ademhalingswegen vrijhouden.

Skin contact

Bij contact met de huid zorgvuldig met veel water en zeep wassen. Verontreinigde kleding en schoenen onmiddellijk uittrekken. Onmiddellijk met veel water afwassen gedurende tenminste 15 minuten. Verontreinigde kleding wassen voor hergebruik. Schoenen grondig reinigen alvorens opnieuw te gebruiken. Bij reacties van de huid, arts raadplegen.

Eye contact

De geopende ogen voldoende lang (minstens 10 minuten) met indien mogelijk lauw water spoelen. Oogarts raadplegen. Contactlenzen uitnemen.

Symptoms: irriterende effecten: Oog rood gekleurd

Ingestion

Mond spoelen. Geen braken opwekken zonder medisch advies. Indien symptomen aanhouden, een arts raadplegen. Het slachtoffer in de frisse lucht brengen en laten rusten in een houding die het ademen vergemakkelijkt. Iemand die op de rug ligt en braakt, in stabiele zijligging leggen. Nooit een bewusteloos persoon laten drinken (of eten). Ademhalingswegen vrijhouden. Bij bewusteloosheid stabiele zijligging toepassen en medische hulp inroepen. Indien het slachtoffer bij bewustzijn is: Kleine hoeveelheden water geven.

Immediate Medical Attention

Medische hulp inroepen bij ademhalingsmoeilijkheden, bij reacties van de huid, bij oogcontact, of indien symptomen aanhouden bij inslikken.

Medical Treatment

Eerste Hulp, ontsmetting, symptomatische behandeling.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Gebruik blusmiddelen die geschikt zijn voor de plaatselijke omstandigheden en de omgeving.

Specific hazards

Bij brand of verhitting loopt de druk op en kan de houder barsten en eventueel exploderen. Brand veroorzaakt dikke zwarte rook die gevaarlijke afbraakproducten bevat (zie rubriek 10).

Instructions

Bij brand en/of explosie inademen van rook vermijden.

Firefighter Protection

Persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken. Draag goedgekeurde autonome persluchtademhalingsapparatuur (SCBA) als aanvulling op de standaard brandbestrijdingsuitrusting. Kleding voor brandweerlieden (inclusief helmen, beschermende laarzen en handschoenen), overeenkomstig Europese norm EN 469, geeft een basis beschermingsniveau voor incidenten met chemische stoffen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Personeel onmiddellijk evacueren naar een veilige omgeving. Persoonlijke beschermingsmiddelen gebruiken. Veiligheidskleding (zie sectie 8) aantrekken. Inademing van nevel of damp vermijden. Voor voldoende beluchting en ventilatie zorgen. Niet betrokken personen op afstand houden.

Environmental

Niet in het oppervlaktewater, afvalwater of bodem laten doordringen.

Cleanup methods

Opnemen in inert absorberend materiaal en als gevaarlijk afval afvoeren.

Materials: inert absorberend materiaal

—

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Personen met neiging tot huidziektes of andersoortige overgevoeligheidsreacties van de huid, moeten omgang met het product vermijden. Niet roken, eten en drinken op de werkplek. Na het werken met dit product de huid grondig wassen. Voor persoonlijke bescherming zie Rubriek 8. Verontreinigde kleding en beschermingsmiddelen uittrekken alvorens naar de kantine te gaan. Aanraking met ogen, huid en kleding vermijden. Niet inslikken. Nevel of damp niet inademen. Bij ontoereikende ventilatie een geschikte adembescherming dragen. Lege containers niet hergebruiken.

Storage

Containers goed gesloten bewaren op een droge, koele en goed geventileerde plaats. Bewaren in originele container. Tegen hitte en UV-licht beschermen. Houd de containers/verpakkingen stevig gesloten wanneer ze niet worden gebruikt. Bewaren in correct geëtiketteerde containers. Achter slot bewaren.

Hygiene

Niet roken, eten en drinken op de werkplek. Voor pauzes en bij beëindiging van het werk handen en gezicht wassen. Werkkleding apart houden. Bevulde of doordrenkte kleding onmiddellijk verwisselen.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Zorg voor voldoende ventilatie. Als door gebruikerswerkzaamheden stof, nevels, gas, damp of aanslag wordt gegenereerd, moet u een procesbehuizing, plaatselijk afzuigstelsel of andere technische maatregelen toepassen om blootstelling van medewerkers aan contaminanten via de lucht onder aanbevolen of vereiste grenzen te houden.

Hands

Geschikt materiaal voor veiligheidshandschoenen; EN 374: Polyvinylchloride - PVC (>= 0,5 mm); Doorbraaktijd: 240 - 480 min. Latex handschoenen; Doorbraaktijd: < 60 min. Gecontamineerde en/of beschadigde handschoenen moeten vervangen worden.

Eyes

Veiligheidsbril met zijkleppen. De uitrusting moet in overeenstemming zijn met EN 166

Respiratory

Op niet voldoende geventileerde arbeidsplekken is mond- en neusbescherming noodzakelijk.

Skin/Body

Draag geschikte beschermende kleding. De uitrusting moet in overeenstemming zijn met EN 1149

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Physical State
vloeibaar
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
vloeibaar
Colour
wit
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
ammoniakaal
Odor Threshold
niet vastgesteld
Ph
8
Melting Point
niet vastgesteld
Boiling Point
100 °C
Flash Point
> 100 °C, gesloten beker
Freezing Point
---
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
niet vastgesteld
Vapor Pressure
22,99944 hPa bij 20 °C
Vapor Density
---
Relative Density
---
Bulk Density
---
Density
niet vastgesteld
Flammability
niet vastgesteld
Upper Explosive Limit
niet vastgesteld
Lower Explosive Limit
niet vastgesteld
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
niet vastgesteld
Decomposition Temperature
niet vastgesteld
Solubility
---
Partition Coefficient
niet vastgesteld
Solubility In Water
niet vastgesteld
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
---
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
40 - 100 mPa.s bij 20 °C
Kinematic Viscosity
> 38 mm²/s bij 20 °C
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Geen ontleding indien aanwijzingen worden gevolgd. Stabil onder de aangegeven opslagvoorwaarden. Het product is chemisch stabil.

Reactivity

Niets bekend.

Hazardous reactions

Bij verwarmen gevaar van exotherme polymerisatie.

Avoid

Warmte, vlammen en vonken. Blootstelling aan zonlicht.

Incompatible

Exotherme reactie met: Initiatoren voor vrije radicalen Peroxiden Sterke zuren en sterke basen Vermijd radicaalvormende katalysatoren, peroxiden en reactieve metalen.

Decomposition

Deze informatie is niet beschikbaar.

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

12.1 Toxiciteit

### Acute toxiciteit voor vissen

12.1 Toxiciteit

1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on LC50 2,18 mg/l Soort: Oncorhynchus mykiss (regenboogforel) Blootstellingsduur: 96 h Methode: Richtlijn test OECD 203 ### Chronische vistoxiteit 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on Geen gegevens beschikbaar. ### Acute daphniatoxiciteit 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on EC50 2,94 mg/l Soort: Daphnia magna (grote watervlo) Blootstellingsduur: 48 h Methode: OECD testrichtlijn 202 ### Chronische toxiciteit voor watervlooien 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on Geen gegevens beschikbaar ### Acute algentoxiciteit 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on EC50 0,11 mg/l Soort: Pseudokirchneriella subcapitata (groene algen) Blootstellingsduur: 72 h Methode: OECD testrichtlijn 201 NOEC 0,0403 mg/l Soort: Pseudokirchneriella subcapitata (groene algen) Blootstellingsduur: 72 h Methode: OECD testrichtlijn 201 ### Acute bacteriënotoxiciteit 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on EC50 12,8 mg/l Soort: actiefslib. Blootstellingsduur: 3 h ### Ecotoxicologie Beoordeling 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on (Acuut) Aquatisch gevaar op korte termijn: Zeer giftig voor in het water levende organismen. (Chronisch) Aquatisch gevaar op lange termijn: Zeer giftig voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen. ### M-factor 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on M-factor (acute aquat. tox.): 1 M-factor (chron. aquat. tox.): 1

12.2 Persistentie en afbreekbaarheid

## Biologische afbreekbaarheid 1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on Testtype: aéroob Inoculum: actiefslib. Biodegradatie: 62 %, 4 d, d.w.z. niet gemakkelijk afbreekbaar Methode: OECD testrichtlijn 301 C

12.3 Mogelijke bioaccumulatie

1,2-benzisothiazool-3(2H)-on; 1,2-benzisothiazoline-3-on Bioconcentratiefactor (BCF): 6,62

12.4 Beweeglijkheid in de bodem

Geen gegevens beschikbaar.

12.5 Resultaten van PBT- en zPzB-beoordeling

Deze substantie/dit mengsel bevat geen componenten die men kan beschouwen als persistent, bioaccumulatief en toxisch (PBT) of als zeer persistent en zeer bioaccumulatief (zPzB) op niveaus van 0,1% of hoger.

De substantie/het mengsel bevat geen componenten die als PBT of zPzB worden beschouwd op niveaus van 0,1% of hoger.

12.6 Hormoonontregelende eigenschappen

De substantie/het mengsel bevat geen componenten waarvan wordt aangenomen dat ze hormoonontregelende eigenschappen hebben, volgens REACH artikel 57(f) of de gedelegeerde verordening van de Commissie (EU) 2017/2100 of de verordening van de Commissie (EU) 2018/605 op niveau 0,1% of hoger.

De substantie/het mengsel bevat geen componenten met hormoonontregelende eigenschappen op niveau 0,1% of hoger.

12.7 Andere schadelijke effecten

Geen gegevens beschikbaar.
13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

Treatment

Hergebruiken waar mogelijk verdient voorkeur boven verwijderen of verbranden.

14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

Specifieke veiligheids-, gezondheids- en milieureglementen en -wetgeving voor de stof of het mengsel

Chemical Safety Assessment Not performed
?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for NEOCRYL XK-12?

The signal word is no signal word.

What is the physical form of NEOCRYL XK-12?

NEOCRYL XK-12 is a vloeibaar appearing as vloeibaar with wit color. It has ammoniakaal odor.

What is NEOCRYL XK-12 used for?

Hars gebruikt in de productie van coatings, inkten en/of lijmen

What is the melting point of NEOCRYL XK-12?

The melting point is niet vastgesteld and the boiling point is 100 °C.