NextSDS Logo
Safety Data Sheet NL

Zwavelzuur 96% Ph.Eur.

CAS 7664-93-9

Keep this SDS organized and up to date

Add this SDS to your NextSDS library and keep all its safety information in one place.

Add to my SDS library for free
01

Identification

Product identifiers, regulatory numbers, and supplier information

Product Information

Product Name
Zwavelzuur 96% Ph.Eur.
Product Code
85508
Chemical Name
Zwavelzuur 96%

Regulatory Identifiers

CAS Number
7664-93-9 Check regulations →

Identified Uses

voor gebruik in het laboratorium en de productie van chemische stoffen.

Manufacturers & Suppliers

V

VWR International bvba

distributor

Geldenaaksebaan 464, 3001 Leuven, Researchpark Haasrode 2020

+32 16 385 011

Emergency Contacts

Emergency Contact

+44 (0) 1270 502894

02

Hazard Identification

GHS classification, signal word, pictograms, and hazard statements

Classified danger

Hazard Classifications

Skin Corr. Cat. 1A H314
Met. Corr. Cat. 1 H290

GHS Pictograms

GHS05 - Corrosive

GHS05

Hazard Statements

H290 Kan bijtend zijn voor metalen.
H314 Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel.

Precautionary Statements

P280 Beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming dragen.
P301 + P330 + P331 NA INSLIKKEN: de mond spoelen — GEEN braken opwekken.
P305 + P351 + P338 BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.
NA blootstelling of bij onwel voelen: Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen.

Still copying SDS data manually?Free

You don't have to. NextSDS reads this SDS and adds the information to your library automatically.

Let NextSDS do it for me
03

Composition / Information on Ingredients

Chemical components, concentration ranges, and hazardous substance identification

Type substance
Chemical Name CAS Number Concentration Hazardous
Zwavelzuur 100% EC: 231-639-5 7664-93-9 95% Yes
04

First Aid Measures

Emergency procedures for chemical exposure incidents

Inhalation

Slachtoffer naar de frisse lucht brengen en warm en rustig houden. Bij ademhalingsklachten of ademstilstand kunstmatige beademing toepassen.

Skin contact

Verontreinigde of doordrenkte kleding uittrekken.

Symptoms: brandwonden

Eye contact

Bij contact met de ogen direct met geopende oogleden 10 tot 15 minuten met stromend water spoelen en oogarts consulteren. Onbeschadigd oog beschermen. Contactlenzen verwijderen, indien mogelijk. Blijven spoelen.

Ingestion

Nooit een bewustloze persoon of bij optredende krampen iets oraal toedienen.

Immediate Medical Attention

Onmiddellijk een ANTIGIFCENTRUM of een arts raadplegen.

05

Firefighting Measures

Extinguishing media, specific hazards, and firefighter protection

Suitable media

Blusmaatregelen afstemmen op de omgeving.

Unsuitable media

geen beperking

Specific hazards

In geval van brand kan ontstaan: Zwafeloxyde

Instructions

In geval van brand: Beschermende ademhalingsapparatuur met perslucht dragen.

Firefighter Protection

Beschermende ademhalingsapparatuur met perslucht dragen.

06

Accidental Release Measures

Spill cleanup procedures, containment, and environmental protection

Emergency procedures

Gevaar voor uitglijden bij uitlopen of morsen van het product. In geval van grote brand en grote hoeveelheden: Personen in veiligheid brengen.

Large spill

In geval van grote brand en grote hoeveelheden: Personen in veiligheid brengen.

Environmental

Het binnenbrengen in het milieu moet vermeden worden.

Cleanup methods

Vuil geworden voorwerpen en vloer onder inachtneming van milieuvoorschriften grondig reinigen.

—

Related Products

Similar products with comparable safety profiles

07

Handling and Storage

Safe handling precautions, storage conditions, and workplace requirements

Handling

Vermijden: Inhalatie. Aanraking met de ogen en de huid vermijden. Grondige reiniging van de huid direct na het hanteren met het product.

Storage

In gesloten verpakking op een koele en goed geventileerde plaats bewaren.

Hygiene

Grondige reiniging van de huid direct na het hanteren met het product.

Fire prevention

Van brandbare stoffen verwijderd houden/bewaren.

08

Exposure Controls / PPE

Occupational exposure limits, engineering controls, and protective equipment

Engineering

Technische maatregelen en de toepassing van geschikte arbeidsmethoden hebben voorrang boven het gebruik van persoonlijke beschermingsuitrustingen. Bij open hanteren moeten installaties met plaatselijke afzuiging gebruikt worden.

09

Physical and Chemical Properties

Appearance, physical state, melting point, boiling point, and material characteristics

Language Code
---
Physical State
vloeibaar
Physical State Data
liquid
State Under Standard Conditions
---
Appearance
kleurloos
Colour
kleurloos
Colour Intensity
---
Form
---
Odor
---
Odor Threshold
---
Ph
Max. 1 (20°C)
Melting Point
3°C
Boiling Point
~ 335°C (1013 hPa)
Flash Point
Geen gegevens beschikbaar
Freezing Point
---
Softening Point
---
Solidification Point
---
Cloud Point
---
Crystallisation Point
---
Relative Evaporation Rate
---
Evaporation Rate
Geen gegevens beschikbaar
Vapor Pressure
Max. 0,01 hPa (20°C)
Vapor Density
Geen gegevens beschikbaar
Relative Density
1,84 g/cm³ (20°C)
Bulk Density
Geen gegevens beschikbaar
Density
---
Flammability
niet toepassend
Upper Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Lower Explosive Limit
Geen gegevens beschikbaar
Explosive Limits
---
Auto Ignition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Decomposition Temperature
Geen gegevens beschikbaar
Solubility
SOLUBLE
Partition Coefficient
20
Solubility In Water
20
Solubility In Fat
---
Molecular Weight
---
Voc Content
---
Metal Corrosion
---
Dynamic Viscosity
24 mPa*s (20°C)
Kinematic Viscosity
niet toepassend
Properties Status
---
10

Stability and Reactivity

Chemical stability, hazardous reactions, and incompatible materials

Stability

Het product is chemisch stabiel onder standaard omgevingsvoorwaarden (kamertemperatuur).

Reactivity

Bijtend voor metalen

Hazardous reactions

Explosieve reactie(s) met: Alkalimetalen Aardalkalimetaal alkaliën Heftige reactie met: lichte metalen Poedervormige metalen Exotherme reactie met: Water Substantie, organisch

Avoid

Vochtigheid

Incompatible

Metaal.

Decomposition

Geen gegevens beschikbaar

12

Ecological Information

Environmental toxicity, biodegradation, and bioaccumulation data

12.1 Ecotoxiciteit

12.1 Ecotoxiciteit **Acute (kortdurende) vistoxiciteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd **Chronische (langdurige) vistoxiciteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd **Acute (kortdurige) daphnientoxiteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd **Chronische (langdurige) daphnientoxiteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd **Acute (kortdurige) algentoxiciteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd **Chronische (langdurige) algentoxiciteit** LC50: Geen gegevens beschikbaar EC50 species: Expositietijd

Geen gegevens beschikbaar voor ecotoxiciteit.

12.2 Persistentie en afbreekbaarheid

Geen gegevens beschikbaar

Geen gegevens beschikbaar

12.3 Mogelijke bioaccumulatie

o) Verdelingscoëfficiënt n-octanol/water Geen gegevens beschikbaar

Geen gegevens beschikbaar

12.4 Mobiliteit in de bodem

Geen gegevens beschikbaar

12.5 Resultaten van PBT-beoordeling

Geen gegevens beschikbaar

Geen gegevens beschikbaar

12.6 Andere schadelijke effecten

Geen gegevens beschikbaar

Geen gegevens beschikbaar

13

Disposal Considerations

Waste treatment methods, disposal recommendations, and waste codes

Treatment

Verwijderen naar een verbrandingsinstallatie voor gevaarlijke stoffen met in achteneming van de officiële voorschriften.

Disposal

Onder inachtneming van de overheidsbepalingen uit de weg ruimen. Voor vuilverwerking zich wenden tot de verantwoordelijke erkende vuilverwerker.

Waste Codes

06 01 01 sulphuric acid and sulphurous acid EWC
14

Transport Information

UN numbers, shipping names, transport classes, and regulatory requirements

UN Number
1830
Shipping Name
SULPHURIC ACID
Transport Class
8
Packing Group
II
15

Regulatory Information

Chemical regulations, safety assessments, and compliance status

?

Frequently Asked Questions

Common questions about safety, handling, and properties

What is the hazard signal word for Zwavelzuur 96% Ph.Eur.?

The signal word is danger.

What is the physical form of Zwavelzuur 96% Ph.Eur.?

Zwavelzuur 96% Ph.Eur. is a vloeibaar appearing as kleurloos with kleurloos color.

What is the solubility of Zwavelzuur 96% Ph.Eur.?

SOLUBLE

What is Zwavelzuur 96% Ph.Eur. used for?

voor gebruik in het laboratorium en de productie van chemische stoffen.

What are the hazard statements for Zwavelzuur 96% Ph.Eur.?

This substance has 2 hazard statements:

  • H290: Kan bijtend zijn voor metalen.
  • H314: Veroorzaakt ernstige brandwonden en oogletsel.

What is the melting point of Zwavelzuur 96% Ph.Eur.?

The melting point is 3°C and the boiling point is ~ 335°C (1013 hPa).